در سال گذشته در مرکز فنی و حرفه ای دیواندره مجموعا ۲۵۰ هزار و ۶۹۶ نفر ساعات آموزش ارائه داده شد.

رئیس فنی و حرفه ای دیواندره در گفت و گو با بارانی نیوز  اظهار کرد: فنی و حرفه ای دیواندره دارای ۵ کارگاه برادران شامل جوشکاری، برق خودرو، تاسیسات، اتومکانیک و برق صنعتی و ساختمان است. دو کارگاه رایانه و طراحی دوخت ویژه بانوان هم فعال است.
اشرف رسولی ادامه داد: در سال جاری برای اولین بار در کردستان دوره مکانیک و برق خودرو را برای بانوان برگزار کردیم که مورد استقبال همشهریان بویژه رانندگان خانم قرار گرفت.
وی افزود: همچنین آموزش بخش صنعت را در تعدادی از روستاها برگزار کردیم و در آینده نزدیک هم در دیگر روستاها آموزش بخش صنعت به صورت رایگان ارائه خواهد شد.
رسولی بیان کرد: فعالیت های مرکز برای تمام سنین آزاد است اما خوشبختانه سن کارآموزارن پایین آمده و افراد در سن پایین هم تمایل به یادگیری حرفه دارند. بسیاری از تعمیر کاران سطح شهر هم برای ارتقای شغلی در دوره های این مرکز شرکت می کنند.
این مسئول گفت: در سال گذشته یک هزار و ۱۰۱ نفر در این مرکز آموز دیدند که ۴۶۰ نفر زن و ۶۴۱ نفر مرد بودند که در مجموع ۲۵۰ هزار و ۶۹۶ نفر ساعات آموزش داشتیم. در حوزه خدمات ۴۹۰ نفر در حوزه صنعت ۳۸۳ نفر و در حوزه کشاورزی ۲۲۸ نفر در کارگاه های این مرکز آموزش دیدند.