مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیواندره گفت: باید زمینه آموزش و تحصیلات برای تمام دانش‌آموزان فراهم شود و اجازه ندهیم که یک نفر هم ترک تحصیل کند.

 توفیق محمدی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این شهر اظهار داشت: باید مردم همراه آموزش و پرورش باشند و خوشبختانه در این شهرستان نیز برنامه‌ریزی‌های خوبی برای ساماندهی معلمان و تجهیز کردن مدارس در مهرماه امسال در حال انجام است و برکات مثبت آن در طول ۹ ماه مشخص می‌شود.

وی گفت: هدایت تحصیلی یکی از مشکلاتی است که سیستم آموزش و پرورش با آن روبه‌رو بوده چرا که در این وضعیت کنونی جامعه نیازمند تمام رشته‌ها است اما دانش‌آموزان فقط دوست دارند به رشته‌ای خاص بروند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیواندره تصریح کرد: ۹۰ درصد از شغل‌های امروزی که ایجاد می‌شود “خدماتی” است چرا که تراکم در رشته‌های پزشکی زیاد بوده و همچنان رشته‌های انسانی و ریاضی نسبت به علوم تجربی قبولی بیشتری در کنکور دارند.

دانش‌آموزان به سمت رشته‌های فنی هدایت شوند

وی با بیان اینکه «تولید و اشتغال» نیازمند نیروی فنی، متخصص و دارای مهارت است، گفت: باید دانش‌آموزان فنی و دارای استعداد مهارت را به سمت رشته‌های فنی هدایت و سوق بدهیم.

محمدی افزود: باید زمینه آموزش و تحصیلات برای تمام دانش‌آموزان فراهم شود و اجازه ندهیم که یک نفر هم ترک تحصیل کند.

وی اظهار کرد: دانش‌آموزانی که توان مالی آنها ضعیف دارند و برای ادامه تحصیل خود نیاز مالی داشته باشند آموزش و پرورش آن را تأمین می‌کند تا از ترک تصیل منصرف شوند.

۳۱ نفر از دانش‌آموزان دیواندره‌ای در کنکور ۹۶ رتبه زیر هزار کسب کردند 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیواندره گفت: خوشبختانه در تحقیق و پژوهش رتبه اول استان را داریم و ۳۱ نفر از دانش‌آموزان این شهرستان در کنکور ۹۶ رتبه زیر هزار را کسب کردند و در سه سال گذشته نیز ۲۳ نفر قبولی پزشکی داشته‌ایم.

انتهای پیام/تسنیم