انتخاب‌های خیابانی جوانان در ازدواج به جایی نمی‌رسد

امام جمعه شهرستان دیواندره گفت: وضعیت آمار طلاق در این شهرستان “بالا و ناامیدکننده” است و معتقدم که انتخاب‌های خیابانی جوانان در ازدواج به جایی نمی‌رسد.

ماموستا معروف خالدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به آمار بالای پرونده‌های اختلافات خانوادگی و طلاق در دیواندره اظهار داشت: برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و احکام صادر شده طلاق و تبعات آن در جامعه، بهترین راهکار این است که دادگاه با شورای افتای شهرستان مشورت کند.

وی گفت: باید روحانیون و علما برای پیشگیری و کاهش آمار طلاق در شهرستان دیواندره تلاش و به جوانان مشاوره و با پادرمیانی مانع از تصمیم آنان شوند.

امام جمعه شهرستان دیواندره تصریح کرد: پیشنهاد ما این است که دادگاه قبل از صدور احکام طلاق، فرمی را مبنی بر تأییدیه امام جمعه آن شهرستان به جوانان ابلاغ کنند تا بتوانیم با پادرمیانی، مشاوره و آگاه‌سازی بیشتر از تبعات مانع تصمیم آنان شویم

این مقام مسئول گفت: قطعاً اگر روحانیون وارد عمل شوند آمار طلاق کاهش پیدا می‌کند چراکه ماموستایان با مردم ارتباط تنگاتنگ و از نزدیک مشکلات آنان را مشاهده می‌کنند.

ماموستا خالدی با ابراز تأسف افزود: وضعیت آمار طلاق در شهرستان دیواندره “بالا و ناامیدکننده” است اما بنده موظف هستم که با ایجاد تعاملات با دادگستری و مردم برای کاهش این وضعیت تلاش کنیم.

وی اظهار کرد: لازم نیست که جوانان برای کوچک‌ترین مسائل به دادگاه مراجعه کنند و تشکیل پرونده بدهند چراکه باید به عواقب این اختلافات نیز توجه کنند.

امام جمعه شهرستان دیواندره گفت: باید مسئولان دادگاه، مردم، روشنفکران با شورای افتای شهرستان تعامل بیشترداشته باشند تا با همکاری یکدیگر بتوانیم در کاهش آمار طلاق تأثیرگذار باشیم.

وی خطاب به جوانان شهرستان دیواندره گفت: بنده معتقد هستم که انتخاب‌های خیابانی جوانان در ازدواج به جایی نمی‌رسد.

امام جمعه شهرستان دیواندره خاطر نشان کرد: برخی از جوانان امروزی با انتخاب‌های خیابانی و نداشتن هیچ آشنایی خانواده‌ها را وادار به ازدواج با طرف مقابل می‌کنند درصورتیکه این انتخاب، «بزرگ‌ترین اشتباه، معقولانه و براساس تجربه و مشورت با بزرگان» نیست.

انتهای پیام