رئیس اداره راه و شهرسازی دیواندره از آغاز عملیات آسفالت ۷۸ کیلومتر را روستایی در دیواندره خبر داد.

امیرحسین جمشیدی در گفت‌وگو با بارانی نیوز اظهار داشت: ۵۷ کیلومتر از بزرگراه میاندوآب – کرمانشاه در حوزه استحفاظی دیواندره قرار دارد که از این مسیر۱۷ کیلومتر زیر بار ترافیک است و ۴٫۲ کیلومتر نیز در آستانه افتتاح قرار دارد.

رئیس اداره راه و شهرسازی دیواندره ادامه داد: در قطعات دیگر خاکبرداری و انجام عملیات راه‌سازی در حال انجام است، دو قطعه نیز به دلیل بحث احداث کنارگذر دیواندره هنوز تعیین‌تکلیف نشده است.

وی افزود: شاخص برخورداری آسفالت راه روستایی کشور ۶۷ درصد و در استان کردستان ۴۶ درصد است که این شاخص در شهرستان دیواندره ۵۳ درصد است که نسبت به سایر شهرستان‌ها در رتبه سوم استان قرار داریم.

جمشیدی بیان کرد: ۷۸ کیلومتر پروژه راه روستایی عقد قرارداد شده و در سال ۹۶ مقداری از آن آسفالت و مقداری نیز در سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی گفت: مسیرهایی هم که آماده آسفالت است با تخصیص اعتباری که فرمانداری در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان مصوب خواهد کرد به همراه اعتبارات راه و شهرسازی آسفالت خواهد شد.

این مسوول ادامه داد: مسیر منتهی به روستاهای غیاث‌آباد، کانی‌کبود، تگرباری، بست، کانی شیرین، شاولی، قاچیان، علی آباد حسین آباد، مسعود آباد، تازآباد امین، مران، قوچاق، حاجی موسی، علی آباد، کرفتو و گاوآهن تو جزء ۷۸ کیلومتری است که قرارداد آن منعقد شده است.

وی افزود: باتوجه به اینکه راه به عنوان اصلی‌ترین زیرساخت در راستای توسعه و آبادانی است، تلاش خواهیم کرد با تامین اعتبار مناقصه پروژه‌های جدید هم برگزار شود و بر اساس وضعیت موجود جاده‌ها و پیشنهاد بخشداران این مسیرها برای احداث اولویت‌بندی خواهند شد.

رئیس اداره راه و شهرسازی دیواندره در پاسخ به زمان ادامه احداث جاده «برده سپی» بیان کرد: شن‌ریزی مسیر این روستا انجام شده است اما در این مسیر روستایی از حوزه سنندج قرار دارد که در آینده نزدیک با اداره راه و شهرسازی سنندج برای این مسیر اعتبار خواهیم گذاشت.

جمشیدی تصریح کرد: در بحث شهرسازی با همکاری شهرداری پیگیر عملیاتی‌شدن پروژه چهار قاش مرکز شهر با مشارکت اهالی محل هستیم که در این باره بازدیدهایی انجام شده و با اهالی محل صحبت شده است.

وی گفت: اقدامات خوبی برای احداث واحدهای تجاری و خدمات‌رسان سایت مسکن مهر به منظور رفاه حال ساکنین مسکن مهر ۵۰۴ واحدی انجام شده است که دو دوره آگهی مشارکت منتشر و زمین مناسب از طرف راه و شهرسازی تعیین شده است.