با توجه به صعب العبور بودن تعدادی از روستاهای شهرستان در فصل سرما تمام سهمیه خانوارهای این روستاها توزیع شده است.

بارانی نیوز – رئیس شرکت نفت شهرستان دیواندره در گفت و گو با کردپرس  با بیان اینکه با توجه به صعب العبور بودن تعدادی از روستاهای شهرستان در فصل سرما و اینکه به هنگام بارندگی مسیرهای عبور و مرور این روستاها مسدود می شود تمام سهمیه خانوارهای این روستاها را توزیع کرده ایم تا در هنگام بارش برف و یخبندان اهالی این روستاها سوخت کافی در اختیار داشته باشند، گفت: شهرستان دیواندره متشکل از سه بخش است که مجموعا ۲ هزار و ۹۰۰ خانوار از نفت سفید استفاده می کنند از اول سال جاری تاکنون به صورت میانگین به هر خانوار یک هزار و ۸۸۰ لیتر نفت سفید تحویل داده شده است.

هیمن جوانمیری افزود: سهمیه هر خانوار در طول سال دو هزار و ۵۰۰ لیتر نفت سفید است که توسط ۳۰ نمایندگی مجاز توزیع می شود خوشبختانه در عرضه سوخت هیچ مشکلی نداریم و به صورت منظم این کار انجام می شود.

این مسول تصریح کرد:  مجموعا تا امروز ۵ میلیون و ۳۴۰ هزار لیتر نفت توزیع شده است و با توجه به اینکه حدود یک چهارم تراکتورهای استان کردستان حدود ۵ هزار دستگاه در شهرستان دیواندره وجود دارد ۱۳ میلیون لیتر نفت گاز در بخش کشاورزی توزیع و در بخش حمل ۴۰ هزار لیتر سالانه توزیع می شود.

جوانمیری گفت: با وجود چهار جایگاه بنزین در شهرستان روزانه ۵۰ هزار لیتر بنزین مصرف می شود و در ۴ جایگاه سی ان جی ۲۳۵ میلیون و ۶۲۰ هزار کیلو گرم گاز توزیع می شود. در حوزه عمرانی و صنعتی نیز سالانه ۵۰ هزار لیتر نفت گاز مصرف می شود. از طریق گشت‌های مشترک شرکت نفت و نمایندگان فرمانداری و آگاهی، جهاد کشاورزی و صنعت و معدن و تجارت، ماهیانه و به صورت غیرمترقبه از مصرف‌کنندگان عمده در دیواندره بازدید به عمل می‌آید تا از هر نوع عرضه و مصرف خارج از شبکه و قاچاق جلوگیری به عمل آید.

رئیس شرکت نفت دیواندره همچنین از بازدید واحد کنترل کیفیت شرکت نفت دیواندره از فراورده‌های مصرفی در این شهرستان و جایگاه‌های آن به صورت حداقل ماهیانه ۳ بار خبر داد و افزود: اندازه گیری تمامی تلنبه‌های پمپ بنزین‌های شهرستان به صورت سرزده انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: در این ناحیه ۴۶ مصرف‌کننده فعال عمده وجود دارند که شامل ۲۲ مرغداری و ۲۴ کارخانه و نیز شرکت‌های عمرانی و راهسازی است