سرویس کردستان – شورای شهر دیواندره لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری دیواندره را با ۱۳ درصد افزایش تصویب کرد.

ناصح محمدخانی شهردار شهر دیواندره اعلام کرد: لایحه بودجه پیشنهادی شهرداری دیواندره بعد از تنظیم و بازبینی به شورای شهر ارسال و در نهایت بعد از بررسی کارشناسانه و دقیق اعضای شورا به تصویب رسید.
وی تصریح کرد: در این لایحه بودجه شهرداری برای سال آینده ۱۳ درصد افزایش داده شده است بر اساس این افزایش بودجه شهرداری شهر دیواندره برای سال آینده ۱۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان است پیش بینی و مشخص شده ۶۰ درصد آن مربوط به هزینه های عمرانی و باقیمانده به هزینه های جاری شهرداری اختصاص یافته است.
محمدخانی گفت: با تعامل خوبی که بین شهرداری و اعضای شورا وجود دارد این بودجه به تصویب اعضای محترم شورا رسید. در حال حاضر شهرداری دیواندره نزیک به ۵ میلیارد تومان بدهی دارد که از سالهای گذشته انباشته شده است.
وی افزود: در لایحه امسال تخفیفات به مناسبت های مختلف هم تعیین شده است. کل کمک های دولتی هم از دو محل در سال جاری مجموعا ۲ میلیارد و ۴۷۰ میلیون تومان بوده است.
شهردار دیواندره اظهار کرد: در سال جاری تنها ۲۷ پروانه ساخت را صادر کرده ایم. این در حالی است که در سال ۸۶ حدود ۶۰۰ پروانه ساخت صادر شده بود. ساخت و سازها به شدت کاهش یافته و درآمد شهرداری نیز پایین آمده است.
محمدخانی با اشاره به تعداد پرونده های ماده صد شهرداری گفت: در سال جاری ۱۱ جلسه بدوی و ۴ جلسه تجدیدنظر ماده صد تشکیل شده در تجدیدنظر ۳۵ و مجموعا ۱۱۰ پرونده منجر به صدور رای و تصمیم شده است.
انتهای پیام/