چهارمین جشنواره منطقه ای تئاتر طنز دیواندره با اجرای “نمایش بستنی داغ ” آغاز بکار خواهد کرد.

دبیر چهارمین جشنواره منطقه ای تئاتر طنز دیواندره گفت: این جشنواره در راستای شور و نشاط اجتماعی و تولید آثار فاخر طنز به مدت سه روز برگزار و مراسم اختتامیه آن نهم فروردین در سالن مجتمع فرهنگی دیواندره برگزار خواهد شد.

سلیم کریمی اضافه کرد: بعد از فراخوان ۸۱ اثر از استانهای آذربایجان غربی، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان و همدان به دبیرخانه رسید ۳۳ اثر به بازبینی و در نهایت ۱۰ کار وارد جشنواره شد که در روزهای ۶ تا ۸ فروردین به رقابت خواهند پرداخت.

وی بیان کرد: هم اینک در حال پذیرش و اسکان گروه های شرکت کننده هستیم جشنواره با نمایش ” بستنی داغ”  به کارگردانی نرگس بهمنی و نویسندگی موسی هدایتی امروز آغاز به کار خواهد کرد بعد از این کار ” شب بخیر آقای سرباز” با نویسندگی احسان روحی و کارگردانی فریدون احمدی از سنندج بر روی صحنه خواهد رفت.

کریمی ادامه داد: در روز دوم نمایش های ” مرغ باغ هپروت” با کارگردان حسنا قبادی از ایلام، ” مامان شاه” به کارگردانی سعید حسین پور از ملایر، ” علی مردان خان” به کارگردانی عبید رستمی از سنندج، ” گودو می آید” با کارگردانی محمد سلیمی از دیواندره بر روی صحنه خواهند رفت.

وی افزود: در روز سوم نمایش های ” موش کجا گربه کجا” به کارگردانی فرزاد لباسی از همدان، ” گاوهایی که یک هدف بزرگ داشتند” به کارگردانی محسن مصطفی پور از پیرانشهر، “فرد های منحصر به فرد” به کارگردانی میلاد زنگنه از تویسرکان و ” مرغ باغ هپروت” به کارگردانی فاطمه محمدیان شمالی از ایلام بر روی صحنه خواهند رفت.

دبیر چهارمین جشنواره منطقه ای تئاتر طنز دیواندره در پایان اظهار کرد: این جشنواره با همت اداره کل فرهنگ و ارشاد کردستان، فرمانداری دیواندره، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و انجمن نمایش کردستان در حال برگزاری است.

در حاشیه جشنواره نمایشگاه عکس جاذبه های طبیعی و تاریخی شهرستان دیواندره برپا است و سالن های هم برای نقد و بررسی کارهای اجرا شده در سالن مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد دیواندره آماده سازی شده است.