ترجمه کتاب تخصصی در جزئیات پوسته های ساختمانی توسط نویسندگان کردستانی چاپ و آماده تدریس شد.

کتاب تخصصی در جزئیات پوسته های ساختمانی تالیف کریستین اسکاتیش توسط مهندس فرخ عبودی، دکتر ادریس عبودی و استاد محمد مهدی مولایی ترجمه شد این کتاب در مهرماه ۱۳۹۷در دانشگاه بوعلی سینا همدان تدریس خواهد شد.

فرخ عبودی در ارتباط با موضوع این کتاب گفت: کتاب حاضر به ارائه‌ی طیف گسترده‌ای از آخرین نمونه‌های پوسته‌های بیرونی پرداخته است؛ از نماهای بیرونی نوآورانه‌ی متناسب با شرایط آب و هوایی گرفته تا مواد جدید به کار رفته در این صنعت. علاوه بر کیفیت‌های زیبایی شناختی، باید جزئیات ساختاری و ساختمانی را نیز در این زمینه مورد بحث و بررسی قرار دهیم. پوسته‌های واقعی در ساختمان‌هایی به کار می‌روند که قسمت درونی ساختمان از مجرای سقف و دیواره‌ها قابل رویت نباشد.

وی اضافه کرد: برای نسخه‌ی دوم (یعنی نسخه‌ی فعلی)، اولین جلد کتاب “‌پوسته‌های ساختمان‌” را به طور کامل بازبینی کرده و بسیاری از نمونه‌های جدید را نیز اضافه کرده‌ایم. موفقیت اولین نسخه، که در سراسر جهان و با زبان‌های مختلف فروخته شد، ناشر و تیم تحریریه را بر آن داشت تا این موضوع بسیار محبوب و جالب را با انتشار یک نسخه جدید، مجدداً در اختیار علاقه‌مندان قرار دهیم.

عبودی بیان کرد: امید است اصول علمی این کتاب در بعد اجرایی نیز مورد استفاده قرار گیرد. در پایان از شهردار محترم( جناب آقای مهندس ناصح محمدخانی ) اعضای گرامی شورای اسلامی و ریاست محترم سازمان نظام مهندسی شهرستان دیواندره که کتاب ترجمه شده ( در جزییات پوسته های ساختمانی ) را از لحاظ مالی و معنوی حمایت کرده اند صمیمانه تشکر میکنم.