با حضور مسئولان کارگاه آموزش تعمیرات تعمیرات پکیج در مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیواندره افتتاح شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان در جلسه شورای مهارت و فناوری شهرستان دیواندره ضمن گرامیداشت هفته مهارت اظهار کرد: ۷۰ درصد آموزش کشورهای توسعه یافته به سمت مهارت آموزی می رود که ماهم با ارائه آموزش های مهارتی می توانیم گامی در راستای توسعه برداریم.

سید جمیل احمدی ادامه داد: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آمادگی دارد در هر نقطه ای از استان که نیاز به آموزش باشد با همکاری سایر دستگاه ها، تجهیزات و مربی توانمند را اعزام کند و برای بهره وری بیشتر پروژه ها و طرح های که احداث می شود به نیروهای طرح مورد نظر آموزش رایگان ارائه دهد.

وی اضافه کرد: یکی از مولفه های تولید کالای با کیفیت داخلی آموزش مهارتی است که در تحقق شعار سال اثر گذار است. نیاز سنجی های بصورت استانی و شهرستانی انجام شده است که بر اساس نیازها آموزش ارائه خواهد شد.

احمدی بیان کرد: اتاق اصناف و سایر ادارات شهرستان دیواندره در هر زمینه ای که لازم دانستند ما دوره های آموزشی مهارتی برگزار خواهیم کرد و برای ارتقای شغلی شاغلین هم مرتبا دوره های بروز برپا خواهد شد که مورد استقبال نیز قرار گرفته است.

در این جلسه رئیس آموزش فنی و حرفه ای دیواندره نیز ضمن ارائه عملکرد سالانه گفت: در سال گذشته در تمام بخش ها بیشتر از تعهد آموزش ارائه کردیم در مرکز ثابت بیش از ۱۳۳ هزار نفر ساعت ، در آموزش روستایی ۵۴ هزار نفر ساعت، در حوزه صنایع ۱۲ هزار نفر ساعت، در سیار شهری ۲۰ هزار نفر ساعت آموزش مهارتی ارائه کرده ایم.

اشرف رسولی ادامه داد: در محیط کار نیز ۵۲ نفر و در بخش پادگان نیز حدود ۲ هزار نفر ساعت و در بخش آموزش های مشارکتی ۸۰ هزار نفر ساعت آموزش ارائه شده است.

وی اضافه کرد: توانستیم در جذب اعتبارات استانی و ملی ۶۸۸ میلیون ریال تجهیزات کارگاهی برای کارگاه های آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیواندره خریداری نمائیم. تمام تلاش خود را در راستای آموزش های منجر به اشتغال انجام خواهیم داد.

به مناسبت اولین روز از هفته ملی مهارت کارگاه تعمیرات پکیج ویژه شاغلین در مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیواندره افتتاح شد