بعد از ۱۳ سال انتظار و وعده های متعدد مسولان از تکمیل استخر سرپوشیده دیواندره در ۲۲ بهمن خبر می دهند.

به گزارش بارانی خبر، مسئولان هیات های ورزشی دیواندره در جلسه ای که در فرمانداری دیواندره برگزار شد مشکلات ورزشی شهرستان را مطرح کردند. فرماندار دیواندره در این دیدار اظهار کرد: از محل اعتبارات شهرستانی مبلغ ۲۷ میلیارد ریال برای توسعه زیر ساخت های ورزشی شهرستان اختصاص داده شد.

جعفر توان اضافه کرد: بدمینتون یکی از رشته های ورزشی مدال آور شهرستان است که به همین منظور سالن تخصصی این رشته به نام مهران شهبازی ورزشکار ملی پوش بدمینتون در دیواندره احداث خواهد شد. برای احداث سالن بدمینتون ۷میلیارد و دویست میلیون ریال اعتبار تخصیص داده شده که در صورت تملک زمین توسط اداره ورزش و جوانان عملیات احداث آن شروع خواهد شد.

 وی افزود: برای احداث سالن چند منظوره شهر زرینه، احداث سالن ورزش های پهلوانی و زورخانه ای دیواندره، تعمیر و تجهیز اماکن ورزشی و خرید یکدستگاه خودرو مینی بوس، سالن ورزشی روستای قلعه روتله، محوطه سازی سالن ورزشی شهرک روحانیون اعتبار لازم اختصاص داده شده است.

 فرماندار دیواندره گفت: پروژه استخر سرپوشیده دیواندره فعال و طبق برنامه زمانبندی پیمانکار متعهد شده در بهمن ماه جاری آن را تحویل دهد. همچنین یکی از پروژه های مهم و اولویت دار شهرستان مجتمع ورزشی اوراز است که توجه جدی مسئولان استان را می طلبد.

 نماینده مردم شهرستان های سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار بیان کرد: سالن چند منظوره ورزشی نیاز و اولویت ورزش دیواندره بوده که امیدواریم باهمکاری فرمانداری و اداره ورزش و جوانان بتوانم آن را از وزارت ورزش و جوانان پیگیری و به سرانجام برسانم.

سید مهدی فرشادان ادامه داد:  با پیگیری انجام شده این اعتبار از وزارت ورزش و جوانان جذب شد تا با تکمیل استخر شهر دیواندره جوانان این شهر مثل سایر شهرهای استان از این استخر استفاده کنند. استخر سرپوشیده شهر دیواندره پس از ۱۳ سال وقفه کاری با جذب ۵۰ میلیارد ریالی در ۲۲ بهمن ۹۷ به بهره برداری خواهد رسید.

وی با انتقاد از روند توزیع اعتبارات ورزشی از طریق دستگاه های مسئول برای هیات های شهرستان دیواندره افزود: ۴۲۰ میلیون ریال برای ۳۱ هیات ورزشی در دیواندره در سال ۹۶ اعتبار ناچیزی بوده که آن را از اداره ورزش و جوانان پیگیری خواهم کرد چراکه باید عدالت را در تقسیم بودجه در بین شهرستان ها رعایت کنند