در مراسم معارفه رئیس تبلیغات اسلامی دیواندره مطرح شد

مردم به وظیفه خود به خوبی عمل می کنند در همه صحنه ها حضور پرشور دارند اگر مشکلی هست باید مدیران و مسئولین دولت آن را حل کنند.

بارانی خبر، مدیر کل تبلیغات اسلامی کردستان در مراسم تودیع و معارفه رئیس تبلیغات اسلامی دیواندره اظهار کرد: مدیران جامعه اسلامی باید در مسیر حق خدای متعال پیامبر اعظم، ائمه، شهدا و رهبر انقلاب حرکت کنند و با ایثار و از خودگذشتگی مدیریت کنند و یک نگاه انقلابی و اسلامی داشته باشد.

حجت‌الاسلام کرمی ادامه داد: مدیر باید شبانه روز در اختیار مردم باشد. مسئولیت در نظام اسلامی هیچ چیز غیر از خدمتگذاری مردم ندارد. مردم به وظیفه خود به خوبی عمل می کنند در همه صحنه ها حضور پرشور دارند اگر مشکلی هست باید مدیران و مسئولین دولت آن را حل کنند.

وی افزود: بر اساس فرمایش امام علی (ع) کسی که مدیر و مسئول است باید خیر خواه مردم باشند. با دقت، ظرافت و هوشمندی بیشتری مسئولیت خود را انجام دهیم. یکی از وظایف دستگاه های فرهنگی آموزش همگانی است بخش عمده وظایف ما آموزش است.

به گفته این مسئول، یکی از نقاط ضعف مسئولین ارتباط کم با مردم و فاصله زیاد است و این ارتباط خیلی برکات زیادی دارد گاهی اوقات مردم نیاز به محبت دارند. در سازمان تبلیغات اسلامی شبانه روزی در حال فعالیت هستیم و تلاش کردیم جهادی و با تمام توان و استفاده از امکانات موجود کار کنیم.

حجت‌الاسلام کرمی گفت: امروز جامعه ما در همه ابعاد برای همه افراد نیاز به آموزش دارد. در بخش آموزش همگانی سازمان اقدامات خوبی انجام گرفته است. در دورترین روستاهای استان کردستان از طریق روحانیون و مبشرین فرهنگی آموزش قرآن کریم با تاکید بر فقه امام شافعی (رض) انجام گرفته است.

این مدیر بیان کرد: جامعه باید با محوریت قرآن اداره شود. ۹۰ نفر از روحانیون اهل سنت تحت پوشش برنامه های تبلیغات اسلامی قرار گرفته اند. قریب به یک میلیارد تومان هزینه فعالیت های قرآنی شده است. ۹۰ میلیون تومان از اعتبارات کمیسیون فرهنگی مجلس به فعالیت های قرآنی اختصاص یافت.

مدیر کل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: ۲۲۵ میلیون تومان کمیسیون فرهنگی به فعالیت های سازمان تبلیغات کمک کرده است و مابقی این اعتبارات برای آموزش در حوزه گفتمان های دینی در مدارس ، دانشگاه ها و حوزه ها در بخش های مختلف بیش از ۵ هزار دوره برگزار شده و امسال هم تعهد ۷ هزار گفتمان داده ایم.

فرماندار دیواندره نیز در این مراسم گفت: سازمان تبلیغات اسلامی از جمله نهادهایی است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به منظور تبلیغ، ترویج و اطلاع رسانی مسائل دینی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) تشکیل شد.

 جعفر توان با تاکید بر مردم محور بودن برنامه ها افزود: سازمان تبلیغات اسلامی سیاست گذاری و هدایت برنامه های قرآنی و اشاعه فرهنگ دین اسلام را با محوریت مردم برنامه ریزی نماید.

  توان اظهار داشت: روحانیون در خط مقدم تبلیغات دینی و اسلامی قرار دارند لذا جذب روحانی و احداث خانه های عالم در روستاهای شهرستان باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد. وی در ادامه بر فعالیت پررنگ و جدی تر کانونهای فرهنگی در روستاهای شهرستان تاکید کرد.

 در پایان از زحمات ابراهیم ملازاده تقدیر و حسین ورمقانی به عنوان رئیس جدید تبلیغات اسلامی شهرستان معرفی شد.