امام جمعه دیواندره گفت: امر به معروف و نهی از منکر دارای مراتب قلبی، زبانی و عملی است که با توجه به شرایط مختلف در خصوص افراد متغییر است ولی آنچه در بین همه این روش‌ها تاثیر بیشتری در اصلاح افراد جامعه دارد تذکر لسانی آن هم به شیوه‌ای نرم و دلسوزانه است که بهترین روش در اجرای این فریضه الهی است.

ماموستا جلال مرادی عصر امروز در تجمع بزرگ شوراهای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دیواندره  اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر کردن در هر جامعه‌ای موجب احیای ارزش‌ها و حذف آسیب‌ها می‌شود و هر کس در این راستا باید به اندازه توان و تاثیرگذاری خود تلاش کند.

وی احساس مسوولیت در مقابل رفتار دیگران را ضروری دانست و یادآور شد: در سایه امر به معروف و نهی از منکر می‌توان شاهد جامعه‌ای سالم بود.

امام جمعه دیواندره به مراتب امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: امر به معروف و نهی از منکر دارای مراتب قلبی، زبانی و عملی است که با توجه به شرایط مختلف در خصوص افراد متغییر است ولی آنچه در بین همه این روش‌ها تاثیر بیشتری در اصلاح افراد جامعه دارد تذکر لسانی آن هم به شیوه‌ای نرم و دلسوزانه است که بهترین روش در اجرای این فریضه الهی است.

وی با اشاره به دستورات اکید قرآن در خصوص اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه خاطرنشان کرد: جامعه اسلامی نباید از فریضه امر به معروف و نهی از منکر خالی باشد چرا که در صورت بی توجهی به این امر مهم و واجب، فساد بر اجتماع غالب می شود.

ماموستا مرادی افزود: با توجه به اینکه یک میوه گندیده کل جعبه میوه را خراب می‌کند، انسانی که منکرات را در جامعه انجام می‌دهد کل جامعه تحت تاثیر عمل زشت او قرار می‌گیرند.

امام جمعه دیواندره ادامه داد: ترویج آموزه‌های قرآنی در بین اقشار مختلف مردم و فراهم‌کردن زمینه‌های لازم برای آشنایی مردم با احکام فقهی و مبانی شرعی، عاملی مهم در برابر ترویج منکرات در جامعه است که همه متولیان امر باید در این راستا تمام تلاش خویش را به کار گیرند.

وی در پایان گفت: از مسوولان ذیربط تقاضا دارم با قاطعیت هر چه تمام‌تر در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر که از واجب دین اسلام است، قدم بردارند.