در حال حاضر مرگ مغزی برای هیچ کدام از کودکان صدمه دیده دیواندره ای اتفاق نیفتاده است.

صبح دیروز دو کودک دیواندره ای ساکن در محله شهرک بهداشت با خروج از خانه به داخل یک کانال که برای اتصال انشعاب آب حفاری شده بود سقوط می کنند و بخاطر حجم آب داخل این کانال دچار مصدومیت شدید می شوند. بلافاصله توسط اورژانش ۱۱۵ این کودکان که با هم برادر هستند به بیمارستان امام خمینی دیواندره منتقل می شوند.

یکی از این کودکان علائم حیاتی خود را از دست داده بود که توسط پرسنل بیمارستان احیا می شود و با احتمال مرگ مغزی و اینکه دچار مرگ مغزی نشوند در آی سی یو کودکان دیواندره بستری می شوند و از انتقال آنها با خودرو به مرکز استان جلوگیری می شود تا اینکه با پیگیری مسئولان این کودکان با اورژانس ۱۱۵ واحد هوایی به سنندج اعزام می شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این باره گفت: بلافاصله اورژانس ۱۱۵ واحد هوایی وارد عمل شد و هر دو کودک را به سنندج انتقال دادند. این کودکان در بخش PICU  بیمارستان بعثت تحت مداوا قرار گرفتند.

دکتر سیامک واحدی ادامه داد: پزشک اصلی این دوبرادر آقای دکتر نصراله پور هستند که متخصص بیهوشی و فوق تخصصان قلب، اطفال و نورولوژی هم این دو کودک را ویزیت کردند.

وی در مورد آخرین وضعیت آنها اعلام کرد: برادر بزرگتر آرسام قدرتی ۶ ساله وضعیتش خیلی بهتر شده و طی ساعات و یکی دو روز آینده حالش بهتر خواهد شد و مرگ مغزی در مورد این کودک کاملا منتفی است و امیدواریم در ساعات آینده بهبودی قابل ملاحظه ای پیدا کنند.

واحدی افزود: کودک دوم ارشیا قدرتی از بدو ورود حالش مناسب نبود بطوری که یک بار در دیواندره و یکبار در آسمان داخل هلیکوپتر تحت CRP  قرار گرفت در وضعیت بسیار بدی در پی آی سی یو بستری شد اقدامات درمانی مناسب انجام گرفته در کل کودکان در برابر بیماری ها مقاوم هستند برای این عزیز هم التماس دعای خیر داریم و در حال حاضر مرگ مغزی برای هیچ کدام اتفاق نیفتاده است.

تا لحظه تنظیم این خبر همراهان این کودکان در بیمارستان بعثت اعلام کردند حال آرسام بهتر و احتمالا تا ساعاتی دیگر به بخش منتقل شود و حال ارشیا هم بهتر از دیروز است