دانشگاه در دنیای امروز باید تمدن ساز باشد و پیشینه تاریخی این ملت و این کشور بیانگر آن است که دانشگاه های ما می توانند تمدن ساز باشند.

 مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور دانشجویان واحد علمی کاربردی شهرداری، واحد پیام نور دیواندره و جمعی از مسئولان در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی و هنری دیواندره برگزار شد.

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به عنوان سخنران مراسم بعد از بیان اینکه چطور ۱۶ آذر روز دانشجو نامگذاری شد در بخش دیگری اظهار کرد: در جهان معاصر ثابت شده تنها تمدن و نظامی که می تواند در مقابل استکبار بماند و بایستد نظام جمهوری اسلامی و ملت کهن ایران است اگر آمریکا با تحریم ها می خواهد جلوی شکل گیری این قدرت جدید را بگیرد.

دکتر شعبان سپهر ادامه داد: ایران اسلامی بعد از انقلاب توفیقات خوبی داشته است در سلول های بنیادین جزو ۱۰ کشور برتر دنیا هستیم در نانو تکنولوژی، در انرژی هسته ای، در پرتاب ماهواره به فضا، در پرتاب موشک های نقطه زن و قاره پیما جزو ۱۰ کشور برتر دنیا هستیم.

وی افزود: آمریکا می داند افول قدرت آمریکا شروع شده و سنگ بنا و استارت آن به دست ملت مسلمان ایران، امام خمینی(ره) و رهبر معظم ایران زده شده است. بخاطر این است این همه کینه بر علیه ملت ایران دارد به کار می برد که نتواند در سطح بین المللی قدرت دیگری در برابر اینها شکل بگیرد همانطور که قدرت های دیگری شکل گرفت و افول و ظهور داشت قطعا قدرت های جدید دیگری خواهد داشت.

دکتر سپهر بیان کرد: براساس تحلیلی که تحلیلگران سیاسی در عرصه بین المللی دارند قطعا انقلاب اسلامی ایران با تاسی به اسلام و پیروی از رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری تاکنون تونسته در برابر نظام استکبار و سلطه بایستد.

وی گفت : اگر ما می گوید دانشگاه موضع ضد استکباری دارد چون رد پا و دست آمریکا در هر جای که خیانتی به این ملت شده است دیده است. کودتای ۲۸ مرداد و بعد از آن هر اتفاقی افتاده ردپای از آمریکا بوده و همانطوری که قدرت شرق شکست قدرت غرب هم فرو خواهد ریخت. دانشگاه در دنیای امروز باید تمدن ساز باشد و پیشینه تاریخی این ملت و این کشور بیانگر آن است که دانشگاه های ما می توانند تمدن ساز باشند.

دکتر سپهر بیان کرد: کار دانشجوی و استاد دانشگاه تنها تولید علم و تحقیق و پژوهش نیست علاوه بر اینها تمدن سازی است ما باید در برابر تمدن ها و فرهنگ های که بشریت را به اسارت می برند حرف برای گفتن داشته باشیم و بتوانیم جامعه را اداره کنیم .

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: امام راحل فرمودند دانشگاه مبدا همه تحولات است دانشگاهی می تواند مبدا همه تحولات باشد که تمدن ساز باشد سعادت یک جامعه در دست دانشگاه تمدن ساز است. دانشجو باید بیدار باشد و بیانگر آزادی و آرمان خواهی و استقلال خواهی باشد. بدانیم در کجا قرار گرفتیم و بفکر آینده باشیم امروز برای مناصب آینده آماده شویم.

وی در توصیه به دانشجویان تصریح کرد: بفکر کسب اندوخته های باشید که در بزنگاه های تاریخ در اداره مملکت و ظلم ستیزی و رضایت مردم بدردتان بخورد.

در پایان این مراسم از دانشجویان و اساتید برتر دانشگاه های پیام نور و علمی کاربردی دیواندره تقدیر بعمل آمد

برای دیدن گزارش تصویری این مراسم اینجا کلیک کنید