دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: در ستاد امر به معروف و نهی از منکر دنبال مچ‌گیری نیستیم بلکه دنبال دستگیری هستیم ضمن اینکه دنبال کار سلبی نیستیم بلکه دنبال کار ایجابی هستیم.

محمود الله‌مرادی عصر امروز در تجمع بزرگ شوراهای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دیواندره اظهار داشت: شرایط کشور ما در قبل از انقلاب یک شرایط بسیار تاریکی بود بطوری که ظلم، زور، ستم، بی‌عدالتی و فضای خفقان بر کشور حاکم بود اما امام خمینی با شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی توانست زمینه‌ای را فراهم کند تا مردم در سرنوشت خودشان سهیم باشند.

وی افزود: این از برکات انقلاب اسلامی است که امروز مردم با شرکت در انتخابات می‌توانند سرنوشت سیاسی کشور را تعیین کنند.

الله‌مرادی ادامه داد: هر چند امروز فضای مجازی و برخی رسانه‌ها برای تطهیر افرادی که سا‌ل‌های متمادی ظلم و زور و قلدری می‌کردند تلاش می‌کنند و به دنبال این هستند که این چهره‌ها را یک چهره مردمی و در جهت منافع مردم معرفی کنند، اما واقعیت غیر از این بود.

وی تصریح کرد: تا قبل از انقلاب در شهرستان دیواندره بجز یکی دو پزشک پاکستانی هیچ پزشک دیگری نبود اما امروز به برکت انقلاب اسلامی تمام پزشکانی که در دیواندره خدمت می‌کنند اکثرا از فرزندان بومی همین شهرستان هستند حتی اکثر مهندسان، مسئولین و … نیز از نیروهای بومی همین شهرستان هستند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: متاسفانه در اوایل انقلاب که هنوز ماهیت جمهوری اسلامی و انقلاب برای مردم مشخص نشده بود گروهک‌های ضدانقلاب و کشور بعثی عراق با همراهی سران استکبار در پی سقوط نظام بودند اما خوشبختانه مردم در کنار جمهوری اسلامی قرار گرفتند و امروز به برکت خون شهیدان که جانشان را تقدیم انقلاب و نظام کردند این خود مردم هستند که دارند استان خود و شهر خود را اداره می‌کنند.

وی با بیان اینکه امروز تنها کشوری که در مقابل قلدری سران استکبار از جمله امریکا ایستادگی می‌کند جمهوری اسلامی ایران است، افزود: امروز شرایطی برای کشورمان پیش آمده که همه دنیا به دلیل اینکه ما استقلال و آرمان داریم و زیر بار زور نمی‌رویم با جمهوری اسلامی دشمنی می‌کنند و اگر از آرمان و ارزش‌های خود دست بکشیم حاضرند تمام امتیازات را به ما بدهند.

الله‌مرادی افزود: امروز در کشورهای اروپایی که خود را مهد دموکراسی و آزادی می‌دانند تعداد کثیری از مردم بخاطر مطالبات قانونی خود کشته، زخمی و دستگیر می‌شوند.

وی یادآور شد: فضای مجازی و دجال‌واره‌هایی که امروز در پشت بام برخی از خانه‌ها وجود دارد زمینه ساز انحطاط اخلاقی جوانان ما برای دورشدن از ارزش‌ها و اعتقادات دینی و اخلاقی است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان افزود: امروز دشمن در پی ترویج سست‌کردن و به لجن‌کشیدن بنیان خانواده‌ها است پس وظیفه ما بصیرت‌افزایی و روشنگری در این ارتباط است.

وی ادامه داد: با توجه به گسترش منکرات در جامعه باید همه افراد جامعه احساس مسوولیت بکنند نه اینکه فقط از سپاه و بسیج و ستاد امر به معروف و نهی از منکر و دستگاه قضا انتظار داشته باشند.

الله‌مرادی گفت: طبق فرموده مقام معظم رهبری امر به معروف و نهی از منکر تکلیف همگانی است یعنی تک تک آحاد مردم وظیفه دارند که امر به معروف و نهی از منکر کنند اما متاسفانه ما آنقدر این فریضه الهی را هم بد تبلیغ کرده‌ایم و هم بد دفاع کرده‌ایم که امروز کسی توجهی به آن نمی‌کند.

وی بر لزوم تشکیل شورای شورای امر به معروف در کل بخش‌ها تاکید کرد و گفت: بسیار زشت و ناپسند است که به آنچه که بر زبان می‌آوریم عمل نمی‌کنیم در واقع ناهی از منکر باید خود الگوی واقعی معروف باشد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر شرایطی دارد که باید رعایت کنیم، گفت: در امر به معروف باید با زبان خوش و از سر دلسوزی به طرف مقابل تذکر دهیم نه اینکه هدف ما مچ‌گیری باشد.

وی تاکید کرد: با هر کسی که از امر به معروف و نهی از منکر سواستفاده کند قاطعانه برخورد می‌کنیم چرا که امر به معروف یک دستور الهی است.

الله‌مرادی خاطرنشان کرد: در ستاد امر به معروف و نهی از منکر دنبال مچ‌گیری نیستیم بلکه دنبال دستگیری هستیم، دنبال کار سلبی نیستیم بلکه دنبال کار ایجابی هستیم.

وی افزود: طبق فرموده رسول گرامی اسلام(ص) جایگاه امر به معروف و نهی از منکر آنقدر جایگاه عظیمی دارد که تمام معروفات در جامعه حتی جهاد فی سبیل‌الله در مقابل امر به معروف و نهی از منکر مانند قطره‌ای در مقابل دریا است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: باید تلاش کنیم که در شوراهای امر به معروف و نهی از منکر از بهترین افراد بهره گرفته شود بطوری که این افراد الگوی عینی امر به معروف در جامعه باشند.

وی تصریح کرد: امروز خیلی از مشکلات و آسیب‌هایی که دامن‌گیر جامعه شده است با استفاده از تذکر لسانی قابل حل است.

انتهای پیام/فارس