علی رغم اعلام قبلی تمام مسئولان مربوطه استان و شهرستان خبری از افتتاح استخر سرپوشیده دیواندره نیست

سال ۸۸ کلنگ احداث تنها استخر سرپوشیده دیواندره بر زمین زده شد تا این شهرستان هم به مانند شهرستان های همجوار دارای استخر باشد اما انگار کم کم باید به قضایایی مانند طلسم اعتقاد پیدا کنیم و دنبال راهی برای باطل کردن آن باشیم چون دیگر همگان به نتیجه رسیده اند این استخر طلسم شده و فعلا برای افتتاح آن به آینده امیدوار باشیم.

اکنون اعتبار، پیمانکار، تلاش دستگاه های خدمات رسان، بازدیدهای مکرر مسئولان همه و همه در حد ایده آل خود قرار دارد تا بلکه جوانان این شهرستان تنی به آب بزنند اما ظاهرا علی رغم  وعده های تکراری خبری از افتتاح این پروژه در دهه مبارک فجر سال جاری نیست.

مدیر کل ورزش و جوانان کردستان  در بازدیدی که در تیر ماه سال جاری از این پروژه داشت اظهار کرد: ادامه احداث استخر سرپوشیده دیواندره با جدیت و نظارت کامل کارشناسان اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان آغاز شده است. افتتاح این استخر در راستای برنامه های ستاد فجر ۴۰ انجام می گیرد و یکی از پروژه های مهم در استان کردستان به شمار می رود.

مرداد امسال در شورای اداری شهرستان دیواندره،  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: پروژه استخر دیواندره به یک مسئله حیثیتی تبدیل شده است و حاضرم تمام تلاش خود را به کارگیری کنم تا این پروژه هرچه سریعتر به بهره برداری برسد. استخر سرپوشیده دیواندره از پروژه هایی است که مشمول گذر زمان گردیده و زمان زیادی از آغاز عملیات اجرایی آن می گذرد که خوشبختانه پیمانکار انتخاب و منابع مالی آن تامین شده است که سعی خواهیم کرد تا دهه فجر سال جاری این پروژه به بهره برداری برسد.

فرماندار دیواندره  مهر ماه در جلسه ای که با مسئولان هیات های ورزشی شهرستان داشت اعلام کرد: پروژه استخر سرپوشیده دیواندره فعال و طبق برنامه زمانبندی پیمانکار متعهد شده در بهمن ماه جاری آن را تحویل دهد.

سید مهدی فرشادان نماینده مردم شهرستان های سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی دیماه امسال در مراسم تجلیل از قهرمانان ورزشی دیواندره برای چندمین بار در سال جاری گفت: این طرح ورزشی با وجودی که ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت بخاطر کمبود اعتبار نیمه کار ماند و امسال با پیگیری های انجام شده توانستیم پنجاه میلیارد ریالی اعتبار برای آن جذب کنیم تا جوانان این شهر از این مکان ورزشی استفاده کنند.
این پروژه در حال حاضر فعال می باشد و طبق برنامه زمانبدی در تاریخ مشخص شده تحویل داده خواهد شد . این پروژه بر اساس اعلام قبلی در دهه مبارک فجر امسال تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

خبری از افتتاح استخر دیواندره در دهه فجر نیست

اما در آخرین مصاحبه ای که مدیر کل ورزش و جوانان کردستان داشته است اسمی از افتتاح پروژه استخر دیواندره در افتتاح های دهه فجر نیاورده است و طبق شنیده ها علی رغم تلاش های همه جانبه در موعد مقرر به بهره برداری نخواهد رسید.

حامد جولایی در این مصاحبه گفته است، ۱۰  طرح ورزشی در دهه فجر به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بهره برداری می رسد. برای اجرای این طرح ۹۸ میلیارد و ۵۴۴ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است و خدمات آنها از دهه فجر امسال آغاز می شود.
این طرح ها شامل سالن ۱۲۰۰ نفری قروه، سالن جلسات هیات های ورزشی استان، چمن مصنوعی و سالن سقف بلند روستای سراب قامیش شهرستان سنندج، سالن سقف کوتاه روستای باباریز سنندج، چمن مصنوعی شهرستان سقز، احداث سالن زورخانه ای شهرستان های حسن آباد یاسوکند، سریش آباد و سروآباد و تکمیل سالن سقف کوتاه مالوجه قروه است.

حال این سوال مطرح است قرارداد به چه شکلی با پیمانکار بسته شده است که نمی تواند در موقع مقرر پروژه را تحویل دهد و اگر هم تحویل می دهد چرا در افتتاح آن مسئولان تعلل می کنند. با اینکه دستگاه های خدمات رسان هم برای تسریع در کار وارد عمل شدند و محوطه سازی را به اتمام رساندند اما مردم دیواندره باید کماکان امیدوار به آینده باشند.

هیوا محمدپور