95

پایداری شبکه برق دیواندره در کولاک زمستانی

تصویر بنر

چهار مرکز پیمانکار مستقل در شهرستان همراه با پرسنل در حال آماده باش در صورت وقوع هرگونه قطعی مشترکان در کوتاهترین زمان، نسبت به رفع خاموشی برق اقدام کنند.

مدیر توزیع برق شهرستان دیواندره در گفت و گو با بارانی خبر اظهار کرد: انجام تعمیرات به موقع بر روی شبکه های توزیع، رفع عیب نقاط حادثه خیز، تعویض یراق آلات مستهلک، عایق کاری بیش از۱۰۰ کیلومتر ازخطوط ۲۰ کیلوولت ازجمله اقدامات مهم بعمل آمده درفصل تابستان بود که منجر به پایداری شبکه برق در شرایط کنونی گردیده است.

سینا چاره جو ادامه داد: با تلاش کارکنان مدیریت برق دیواندره در شرایط جوی منطقه، بارش برف و کولاک نسبتا شدید شبکه برق این شهرستان پایدار ماند. با توجه به بارش برف و کولاک در اغلب نقاط کوهستانی شهرستان به ویژه محور روستاهای سارال، چهل چشمه و کرفتو خوشبختانه هیچگونه قطعی برق اتفاق نیافتاده و جریان برق همه مشترکان اعم از شهری و روستایی برقرار است.

وی اضافه کرد: درحال حاضر سه مرکز پیمانکار مستقل روستایی و یک مرکز پیمانکار مستقل شهری همراه با سایر پرسنل و عوامل اجرایی توزیع برق شهرستان درحال آماده باش هستند تا درصورت وقوع هرگونه قطعی مشترکان در کوتاهترین زمان، نسبت به رفع خاموشی برق اقدام نمایند.

مدیر توزیع برق شهرستان دیواندره از تعویض بیش از ۶ هزار متر شبکه فشار ضعیف سیمی به کابل خودنگهدار در قالب طرح‌های اصلاح و بهینه سازی خبر داد و گفت: احداث ۲ هزار و ۵۰۰ متر شبکه فشار ضعیف جهت تامین برق متقاضیان متفرقه شهری و ۲ هزارمتر جهت تامین برق متقاضیان متفرقه روستایی از جمله این اقدامات است.

سینا چاره جو ادامه داد: بیش از یک کیلومتر کابل خودنگهدار جایگزین سیم‌های مسی سرقت شده از شبکه فشارضعیف هوایی روستا‌های رشیدآباد، گورباباعلی، زاغه علیا و باغچله شده است. از ابتدای سال تا کنون تعداد ۲۵ ایستگاه اختصاصی توزیع برق جدید در این شهرستان احداث شده که ۱۴۱۰ کیلوولت آمپر به ظرفیت پست‌های توزیع برق شهرستان دیواندره افزوده شده است.

وی اضافه کرد: برای این طرح‌ها در مجموع، ۵۸ میلیارد و ۷۷۶ میلیون ریال هزینه شده است. قرار است پست هوائی وکابل کشی زمینی شهرک زاگرس شهرستان دیواندره هم تا پایان امسال به بهره برداری برسد. لازم به ذکر است شهرستان دیواندره بیش از ۳۲ هزار مشترک برق دارد

تصویر بنر