مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: دولت در کردستان، در اجرای برنامه‌های فرهنگی و عضویت اعضای کانون در جلسات مهم چون شورای فرهنگی، نباید از ظرفیت کانون‌های فرهنگی، غفلت کند.

حجت‌الاسلام مختار کرمی صبح امروز در آیین افتتاحیه کارگاه آموزشی مدیریت فرهنگی و طرح نویسی فرهنگی در سقز با تقدیر از تلاش و فعالیت‌های اثرگذار و اثربخش کانون‌های فرهنگی تبلیغی در استان تقدیر و اظهار کرد: کسانیکه در کانون‌های فرهنگی تبلیغی تبلیغات اسلامی فعالیت می‌کنند جزو نیروهای تلاشگر ما به شمار می‌روند چرا که در عرصه دین و فرهنگ تلاش می‌کنند و باید به ارتقای سطح فرهنگ دینی جامعه کمک کنند.

وی با اشاره به مشکلات و آفت‌هایی که دامنگیر مدیران و مسوولان شده است، افزود: یکی از مشکلات آن است که بعد از چهل سال حاضر نیستیم رویکرد و روش کارمان را تغییر دهیم و سزاوار نیست که مسوولان ما امروز کارهایی انجام دهند که چهل سال پیش نیز انجام می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: ضمن اینکه باید محتوا و اصولی که برای آن جان دادیم و خون‌ها ریخته شد، حفظ شود اما باید کمی روش نیز تغییر کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: ذائقه مردم تغییر کرده و کسی حوصله شنیدن حرف‌های تکراری و سخنرانی را ندارند و اطلاعات خیلی از شهروندان عادی شهر از مدیران بیشتر است و نیازی به حرف و سخنرانی مسوولان ندارند و باید مدیران هنر دعوت مخاطبان جدید به ویژه در سطح روستاهای فرهنگ‌ساز را داشته باشند.

حجت‌الاسلام کرمی عنوان کرد: خدای متعال هوشمندی، جوانی، انرژی و فکر را به همه جوانان داده و باید جامعه را بسازید و به جامعه کمک کنید و لازم است وظیفه و رسالت خود را نسبت به شهر ادا کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید دین خدا و سنت پیامبر اکرم(ص) را پاک و بدون خرافات برای مردم تبلیغ کنیم، اضافه کرد: کانون‌های فرهنگی باید در راستای تقویت باورهای دینی و مذهبی مردم تلاش کنند و آنچه را که خدا و پیغمبر فرموده‌اند به همان شکل باید برای مردم تبلیغ شود نه اینکه براساس ادبیات شخصی دین را به مردم معرفی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: نیاز مردم کف جامعه باید مورد توجه قرار گیرد و کانون‌های فرهنگی تبلیغی باید به این مهم توجه کنند و براساس نیاز جامعه حرکت کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان همچنین با بیان اینکه ادارات فرهنگی باید بر اساس نیاز جامعه برنامه اجرا کنند نه نیاز دستگاه‌ها، تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی با داشتن کانون‌های فرهنگی و تبلیغی، موسسات و خانه‌های قرآنی، ظرفیت خوبی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و دینی در استان کردستان است.

حجت‌الاسلام کرمی بیان کرد: بیشتر کانون‌های فرهنگی و تبلیغی که در کردستان زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی کار می‌کنند در سقز فعالیت دارند.

وی گفت: تبلیغ اسلام ناب محمدی(ص) از وظایف اصلی سازمان تبلیغات و تربیت نیروی مومن و انقلابی ومتدین از ماموریتهای کانون‌هاست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان همچنین با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات، قومی، قبیله‌ای، حزبی و گروهی فکر نمی‌کند، اعلام کرد: دولت در کردستان، در اجرای برنامه‌های فرهنگی و عضویت اعضای کانون در جلسات مهم چون شورای فرهنگی، نباید از ظرفیت کانون‌های فرهنگی، غفلت کند.
گفتنی است، در این برنامه، مسئولان کانون‌های فرهنگی و تبلیغی،جمعی از فعالان فرهنگی و مسوولان شهرستان سقز حضور دارند.