بر اساس مصوبه هیات وزیران مبنی بر ارتقا مراکز بخش ها به شهر، روستای هزارکانیان مرکز بخش سارال به شهر ارتقا یافت.

فرماندار دیواندره در گفت و گو با بارانی خبر اظهار کرد: با توجه به پیگیری‌های انجام شده روستای هزارکانیان مرکز بخش سارال از توابع شهرستان دیواندره به شهر ارتقا یافت. با مصوبه هیات وزیران و ابلاغیه مورخ ۲۶ اسفند ۹۷ ، روستای هزارکانیان به شهر ارتقا و به زودی شهرداری در مرکز بخش سارال استقرار می یابد.

جعفر توان ادامه داد: در تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری، مراکز بخش ها با هر تعداد جمعیت قابلیت ارتقا به شهر را دارند که این رویکرد دولت تدبیر و امید با پیگیری استاندار کردستان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در هیات وزیران به تصویب رسید.

وی ارتقای مرکز بخش سارال به شهر را یکی از مطالبات مردم دانست و افزود: اجرای این مصوبه ارتقای کیفی و بهبود خدمات و توسعه پایدار مراکز بخش را به دنبال دارد.

گفتنی است در نامه دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور به استاندار کردستان آمده است؛ «در اجرای ماده ۱ قانون اصلاح موادی از قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری مورخ ۱۷/۱۲/۱۳۸۹ و با عنایت به نامه معاونت محترم حقوقی ریاست جمهوری، با پیشنهاد آن استانداری مبنی بر تبدیل روستای هزارکانیان مرکز بخش سارال شهرستان دیواندره به عنوان شهر موافقت می شود.»