آیین اختتامیه سومین جشنواره سراسری هه لپه رکی با معرفی نفرات برگزیدگاه در بخش های مختلف به کار خود پایان داد.

جشنواره هه لپه رکی بانه

جشنواره هه لپه رکی بانه

سومین جشنواره هه‌لپه‌رکی بانه که از ۲۷ فروردین ماه جاری کار خود را آغاز کرد، در مراسم اختتامیه که تا بامداد جمعه به طول انجامید با قرائت آرای هیئت داوران به کار خود پایان داد.
بر اساس رای هیئت داوران جشنواره در آیین اختتامیه در بخش مقاله از آقایان کریم خاوری و حسین احمدی برای مقاله هه‌لپه‌رکی مریوان و آقایان افشین غلامی، لطیف محمدپور و نسیم غلامی برای مقاله هه‌لپه‌رکی از منظر تاریخ و اسطوره تجلیل شدند.
در بخش نونهالان، گروه نیشتمان بانه و ۱۲ سواره مریوان تجلیل شدند.
در بخش لباس، رتبه اول به گروه هه‌لپه‌رکی نیشتمانی بانه اختصاص یافت، رتبه دوم به طور مشترک به گروههای سابلاغ مهاباد و ئاگرین بانه تعلق گرفت و رتبه سوم نیز ازآنِ گروه دیلان از ارومیه شد.
در بخش موسیقی، گروه سابلاغ مهاباد و ئاگرین بانه رتبه اول، گروه ایلامیان ایلام رتبه دوم و گروه‌های ۱۲ سواره‌ی قه‌لای مریوان و چالاک بانه به طور مشترک سوم شدند.
در بخش گاوانی، تندیس جایزه و لوح تقدیر به امید کریمی از گروه دیلان ارومیه تعلق گرفت. در بخش چوپی، ارسلان نوروزی از گروه گوه‌ندی ارومیه رتبه اول، کامل کریمیان از گروه سابلاغ مهاباد رتبه دوم، گروه چالاک بانه و ۱۲ سواره قه‌لای مریوان به طور مشترک رتبه سوم را کسب کردند.
گروههای برتر هه‌لپه‌رکی این جشنواره نیز گروه نیشتمان رتبه اول، گروه سابلاغ مهاباد و ئاگرین بانه رتبه دوم و گروههای دیلان ارومیه و ۱۲ سواره قه‌لای مریوان سوم شدند.
این جشنواره هه‌لپه‌رکی با اجرای کارناوال ۱۶ گروه هنری از سراسر کشور در شهرستان بانه آغاز به کار کرد.