با درخشش ژیلا صفایی از دیواندره؛

دهمین جشنواره استانی شعر و داستان جوان، یادواره استاد عبدالغفار وارستگان متخلص به نازک بین در سنندج برگزار شد که در پایان نفرات برگزیده این جشنواره توسط هیئت داوران معرفی شدند.

به گزارش بارانی خبر،  یکشنبه شب دهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره که به همت حوزه هنری استان کردستان برگزار شد به کار خود پایان داد و هیئت داوران از میان آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره، آثار برتر را انتخاب و در این جشنواره معرفی و تجلیل شدند.

دهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره در چهار بخش شعر کردی، شعر فارسی، داستان کردی و داستان فارسی برگزار شد که داوری بخش شعر را آقایان محسن ترقی، جمال ملایی و بهزاد کرم الهی و داوری بخش داستان را آقایان محمدرضا کلهر و رضا امیری برعهده داشتند.

در بخش شعر کردی اثر سمیرا صلاحی از سنندج حائز رتبه اول شد و ژیلا صفایی از دیواندره و علی حسین پور از ایلام به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم را از آن خود کردند.

همچنین در بخش شعر فارسی نیز میدیا حسنی از سنندج برگزیده مقام اول و نیلوفر ملایی و بنفشه باژوند نیز هر دو از سنندج رتبه‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

در بخش داستان کردی نیز هیئت داوران آثار زانیار درخشانی از مریوان، مهران قمری از سقز و محمد آغه را شایسته تقدیر دانست و در بخش داستان فارسی نیز شهناز ژولیده و خاطره محمدی از سنندج رتبه‌های اول و دوم و ژوان رحیمی رتبه سوم را به دست آوردند.

همچنین براساس رأی هیئت داوران در بخش داستان فارسی جایژه ویژه این بخش به محمد امین مسعودی از ایلام رسید و در دهمین جشواره شعر و داستان استان کردستان مورد تجلیل قرار گرفت.