معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان از انجام پروژه های خوب و سرمایه گذاری های بلند مدت در سفر رئیس جمهور به کردستان خبر داد.

به گزارش بارانی خبر، حسین فیروزی در در اولین جلسه کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید در فرمانداری دیواندره گفت: برای تحقق شعار سال دولت و مردم باید در کنار هم کار کنند زیرا دارای منشا و خیر و برکت زیادی برای کشور و استان است. رونق تولید در این استان کار گشای بسیاری از دردهای اقثصادی و زیربنایی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان  با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ از سوی رهبر معظم انقلاب بنام (رونق تولید) به عنوان اولویت اول کشور افزود: بسیاری از مشکلات  با حمایت دولت حل خواهد شد. با رونق تولید در استان و محقق شدن شعار سال با حمایت های دولت و بانک ها می توان بیکاری را ریشه کن کرده تا تولید کننده با امنیت بیشتری به سرمایه گذاری خود در استان فعالیت کند.

وی بیان کرد: رئیس جمهوری در آینده نزدیک به کردستان سفر خواهد کرد که نوید بخش شروع کارهای خوبی در استان است و پروژه های خوب و سرمایه گذاری های بلند مدتی در این سفر به انجام خواهد رسید.
فیروزی تصریح کرد: شهرستان دیواندره در پرداخت تسهیلات پایدار روستایی در سطح استان کردستان رتبه اول را بدست آورد امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده در سال رونق تولید بتوانیم توجه بیشتری در پرداخت تسهیلات به این شهرستان داشته باشیم.
معاون استاندار کردستان گفت: منابع دولتی باید به تولید بخش اقتصاد مولد اختصاص داده و از اختصاص این منابع به کارهای غیر مولد خودداری شود. فرمانداری ها و ادارات شهرستان های استان موظف به تشکیل کارگروه اقتصادی و برنامه ریزی برای راهکارهای رونق تولید هستند تا منابع به تولید واقعی اختصاص یابد.
وی ادامه داد: بانک ها موظف هستند ۸۵ درصد از سپرده های خود را به تولید و سرمایه گذاری اختصاص دهند چون تولید مهمترین نیاز کشور است.

معاون اقتصادی استاندار کردستان در سفر به شهرستان دیواندره از طرح‌های تولید و تکثیر گل رز، کارخانه سهند پلاست مکری و سیلوی هوراز گستر بازدید کرد.

با حضور دکتر فیروزی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان، مهندس توان فرماندار دیواندره، مهندس دره وزمی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مهندس مرادی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها استانداری کردستان، مهندس فعله گری معاون برنامه ریزی سازمان جهادکشاورزی کردستان و مهندس اردلان معاون اشتغال و کارآفرینی استان و جمعی از کارآفرینان و سرمایه گذاران، اولین جلسه کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید استان به منظور بررسی وضعیت طرح های اشتغالزایی و مشکلات سرمایه گذاران و تولید کنندگان شهرستان، در محل سالن اجتماعات فرمانداری دیواندره برگزار شد.