نمایشگاه بزرگ کتاب به مدت ۱۵ روز در دو نوبت صبح و عصر در شهر دیواندره برپا است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد دیواندره در گفت و گو با بارانی خبر اظهار کرد: نمایشگاه کتابی که در حال حاضر در مجتمع فرهنگی و هنری دیواندره برپا است از تاریخ ۲۵ فروردین لغایت ۱۰ اردیبهشت در دو نوبت صبح و عصر پذیرایی استقبال همشهریان است.

مهدی صمدی ادامه داد: فرهنگ مطالعه یکی از شاخص های مهم توسعه است و بهترین راه مقابله با آسیب های اجتماعی گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی است. والدین حتما برای یکبار هم شده فرزندان را برای بازدید از نمایشگاه همراه خود بیاورند و حدالامکان یک کتاب را برای بچه ها تهیه کنند.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه از لحاظ کمی و کیفی غنی است افزود: این نمایشگاه دارای یک هزار و ۸۰۰ عنوان کتاب و چهار هزار جلد است. در این نمایشگاه کتاب های با موضوع‌های ادبی، مذهبی، روانشناسی، تاریخی، کودک و نوجوانان و با ۳۰ تا ۵۰ درصد تخفیف عرضه می‌شود.

صمدی گفت: فرهنگ کتابخوانی در جامعه کمتر مورد توجه است که این نمایشگاه‌ها می‌تواند در پیوند مردم با کتاب موثر باشد. برپایی نمایشگاه ‌های عمومی و تخصصی کتاب در مناطق شهری و روستایی از برنامه ‌های مهم ارشاد با همکاری دستگاه ‌های فرهنگی و تبلیغی است. برپایی این نمایشگاه‌ ها نقش مهمی در ارتقای سطح فرهنگ عمومی مردم و خانواده ‌ها بخصوص جوانان اهل مطالعه دارد.