فرماندار دیواندره گفت : ۵۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات پایدار روستایی و فراگیر به طرح های اشتغالزایی شهرستان دیواندره پرداخت شده است.

جعفر توان در گفت و گو با خبرنگار کردپرس اظهار کرد:  شهرستان دیواندره با توجه به جمعیت و سهمیه اعتبارت اشتغال پایدار روستایی در سال ۹۷، با ۵۴۶ میلیارد و ۲۶۶ میلیون ریال رتبه نخست استان در پرداخت این تسهیلات را داشت.

فرماندار شهرستان دیواندره ادامه داد: اعتبارات اشتغال پایدار روستایی به ۴۱۳ طرح در بخش کشاورزی، ۲۱ طرح در بخش صنعت و ۱۰۴ طرح در بخش خدمات برای اشتغالزایی یک هزار نفر و به ۵ طرح کشاورزی، ۱۱ طرح در بخش صنعت و ۲ طرح در بخش خدمات نیز ۹۰ میلیارد ریال اعتبار از محل تسهیلات فراگیر پرداخت شده است.

توان افزود: ۷ طرح بزرگ اشتغالزایی و صنایع تبدیلی، تسهیلات اشتغالزایی دریافت کرده اند که بخشی از آنها به بهره برداری رسیده و تعدادی هم در حال احداث هستند.  ۵/۲۲ درصد اعتبارات دفتر امور روستایی استان را شهرستان دیواندره جذب کرده است از محل اعتبارات دفتر امور روستایی و شوراها استانداری کردستان مبلغ ۱۰۲ میلیارد ریال برای طرح های اشتغالزایی شهرستان جذب شده است.

وی گفت: در بحث مشاغل خانگی و کسب و کار خرد مبلغ ۶۳ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به متقاضیان پرداخت شده است. متاسفانه تسهیلات اشتغال پایدار روستایی سال جدید و امهال تسهیلات شامل دامداری نمی شود، با توجه به اینکه ۵۸ درصد اقتصاد این شهرستان بر پایه کشاورزی و دامداری است، این بخش نیازمند بازنگری و توجه ویژه دارد.

فرماندار دیواندره بیان کرد: تمامی طرح های اشتغالزایی شهرستان که از محل تسهیلات پایدار روستایی و فراگیر اجرا شده اند، به صورت مستمر توسط اعضای کارگروه بازرسی خواهند شد. امیدواریم با توجه به منابع طبیعی و نیروی انسانی موجود در شهرستان با همدلی اعضای کارگروه به بهترین نحو ممکن در راستای تحقق شعار سال و رونق تولید گام های مهمی برداشته شود.