گازرسانی به ۱۸ روستای دیواندره به پیمانکار واگذار شد سه دیگر هم در مرحله تعیین پیمانکار است.

فرماندار شهرستان دیواندره در گفت و گو با بارانی خبر اظهار کرد: در سفر استاندار محترم کردستان به دیواندره گازرسانی به ۲۱ روستای شهرستان کلنگ زنی شد که ۱۸ روستای آن به پیمانکار واگذار شده و پروژه گازرسانی به سه روستای درویان فارس، گرجی و قزلبلاغ از توابع بخش سارال نیز در مرحله تعیین پیمانکار قرار دارد.

جعفر توان ادامه داد:  خدمات رسانی به مردم به خصوص مردم روستاها وظیفه مسئولان است با پیگیری این فرمانداری و اعلام شرکت گاز استان مبنی بر واگذاری این پروژه ها به پیمانکار، به زودی عملیات اجرایی گازرسانی به این روستاها آغاز خواهد شد.

وی گفت:  از مجموع یکصد و ۷۳ روستای دارای سکنه شهرستان دیواندره یکصد و ۵۹ روستا قابلیت گازرسانی را دارد که تاکنون به یکصد و ۲۳ روستا گازرسانی شده و در سال جاری ۲۱ روستای دیگر شامل ۷ روستای بخش مرکزی، ۱۰ روستای بخش سارال و ۴ روستای بخش کرفتو گازرسانی می شود.

توان  بیان کرد: با تعیین پیمانکار ۴ روستای بخش کرفتو عملاً تمامی روستاهای این بخش گازدار خواهند شد.

لازم به ذکر است پروژه گازرسانی به روستاهای بست، کاکوسان، آلیجان، آبباره، پنجه علیا، پنجه سفلی، قرچی قران از توابع بخش مرکزی و روستاهای سیر سفلی، سیر علیا، مودی و باشقشلاق از توابع بخش کرفتو و روستاهای علی آباد دوله ره ش، تازه آباد دوله ره ش، کوس عنبر، آقبلاق کوس عنبر، ابراهیم آباد، آقبلاق ابراهیم آباد، برقلعه از توابع بخش سارال به پیمانکار واگذار شده است

ساخت و تجهیز سه زمین فوتبال در روستاهای دیواندره

فرماندار دیواندره در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در صورت حل شدن مراحل اداری و تملک زمین توسط اداره ورزش و جوانان، اعتبار مورد نیاز جهت تجهیز و راه اندازی زمین ورزشی در سه روستای شهرستان تخصیص داده خواهد شد.

جعفر توان ادامه داد: اعتبار لازم برای تجهیز و راه اندازی زمین فوتبال در سه روستای شهرستان به تناسب هر بخش یک روستا از محل اعتبارات سال ۹۸ تامین خواهد شد. پتانسیل‌های خوبی در عرصه ورزش در روستاهای شهرستان وجود دارد و توجه ویژه و تخصیص اعتبارات لازم به این حوزه را یکی از برنامه های کاری خود می دانم.

وی افزود: برگزاری مسابقات ورزشی در تقویت روحیه و نشاط جوانان تاثیر گذار خواهد بود، نهادینه شدن فرهنگ ورزش در بین اقشار مختلف از گام های موثر سلامتی جامعه است و برگزاری چنین مسابقاتی می تواند این روحیه را به جامعه بویژه جوانان تزریق کند.

مسابقات فوتبال جام نوروز روستایی به میزبانی روستای باشقشلاق بخش کرفتو با حضور ۲۴ تیم از روستاهای شهرستان دیواندره و یک تیم از شهر زرینه و ۵۶ بازی برگزار و با قهرمانی تیم روستای شالیشل به پایان رسید. تیم روستای گومه ای بخش کرفتو نایب قهرمان و تیم های گل قلعه بخش مرکزی و شهر زرینه مشترکاً مقام سوم را کسب کردند.

مسابقات جام نوروز روستایی سال ۹۸ با همکاری بخشداریهای مرکزی، کرفتو و سارال، اداره ورزش و جوانان، هیئت فوتبال و هیئت ورزش‌های روستایی و بازیهای بومی و محلی دیواندره برگزار و به تیم‌های برتر جوایزی اهدا شد.

فرماندار دیواندره بیان کرد: شهرستان دیواندره جوانان با استعداد و توانمندی در رشته های مختلف قرآنی، ورزشی، فرهنگی و هنری دارد. از پتانسیل های موجود و ظرفیت جوانان افتخارآفرین شهرستان در برنامه های امور جوانان استفاده شود.

جعفر توان بر هماهنگی و همکاری بین بخشی ادارات شهرستان تاکید کرد و افزود: برنامه های ورزشی و امور جوانان با هماهنگی دبیرخانه ستاد ساماندهی امور جوانان برگزار شود. شکوفایی استعدادها  و استفاده بهینه از توانایی های جوانان باید در اهم امورات باشد.

روی گفت: اشتغال یکی از عوامل اصلی و تاثیرگذار در زندگی و آینده جوانان است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. همچنین پر کردن اوقات فراغت جوانان برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی ضروری است و این ظرفیت در شهرستان وجود دارد تا اقدام عملی در حوزه جوانان انجام دهیم.