مرکز آمار ایران دیروز گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده به تفکیک استان در اردیبهشت ۹۸ را منتشر کرد که باز هم بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به کردستان است.

به گزارش بارانی خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم از سنندج، مرکز آمار ایران دیروز گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده به تفکیک استان در اردیبهشت ۹۸ را منتشر کرد که باز هم بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به کردستان است.

طبق گزارش منتشره تورم نقطه به نقطه برای خانوارهای کشور ۵۲٫۱ درصد و در کردستان ۶۳٫۴ درصد است و این یعنی خانوارهای ساکن کردستان به‌طور متوسط ۱۱٫۳ درصد بیشتر از میانگین کشور و ۱۹٫۹ درصد بیشتر از آخرین استان کشور نسبت به اردیبهشت‌ماه ۹۷ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده‌اند.

در گزارش مرکز آمار، بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به کردستان و ۴۱ درصد اعلام و تورم نقطه‌ای مواد خوراکی و آشامیدنی هم در کردستان ۸۴٫۶ درصد اعلام شده است یعنی کردستان بالاترین نرخ تورم ۱۲ ماهه را هم در کالاهای غیرخوراکی و خدمات دارد.

گرچه براساس آمارهای رسمی مرکز آمار چندین ماه است که کردستان همچنان بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه را در بین همه استان‌های کشور دارد اما تیم اقتصادی دولت و معاون ناکارآمد هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان به‌عنوان متولی این حوزه، این آمار راه قبول نداشته و آن را انکار می‌کنند!

حال باید منتظر ماند و دید که آیا این‌بار نیز معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان این آمار رسمی را انکار و با اظهاراتی عوام‌فریبانه از زیر بار مسئولیت شانه خالی می‌کند یا شهامت پذیرش واقعیت‌ها، سوءمدیریت و ضعف عملکردی تیم اقتصادی دولت را دارد.

از استاندار کردستان انتظار می‌رود که برای یک‌بار هم که شده چشم را بر روی واقعیت‌ها نبندد و این موفقیت‌های پی در پی تیم اقتصادی دولت در استان را ببیند و در این ماه‌های پایانی عمر خدمت خود، حداقل قدمی در راستای احقاق حقوق مردم و ساماندهی این حوزه بردارد.