رئیس اداره تبلیغات اسلامی سقز گفت :سازمان تبلیغات پرکارترین نهاد فرهنگی است.


به گزارش بارانی خبر ،رئیس اداره تبلیغات اسلامی سقز همزمان با فرا رسیدن سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی و روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی،قبل از خطبه های نماز جمعه سقز به تبیین اهداف سازمان تبلیغات اسلامی پرداخت.

حجت الاسلام برومند رازیانی ،ضمن تبریک اول تیر ماه سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی و روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی،خاطرنشان کرد:سازمان تبلیغات اسلامی در سال ۱۳۶۰ به فرمان حضرت امام خمینی(ره) و با هدف اعتلای فرهنگ اصیل اسلامی و توسعه و ترویج آموزه های دینی تأسیس شد.

وی مهمترین ماموریت سازمان را فرهنگ ناب اسلامی و قرآنی دانست و گفت:سازمان تبلیغات اسلامی به منظور گسترش فرهنگ دینی در میان اقشار مختلف جامعه،به ویژه جوانان و نوجوانان و همگام با دیگر نهادهای فرهنگی و دینی فعالیت خود را با محوریت برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و دینی آغاز کرد .

رازیانی با اشاره به اینکه تبلیغات اسلامی صرفا یک نهاد اجرایی نیست ،اظهار داشت:تبلیغات اسلامی یک نهاد تسهیل گر و سیاست گذار در عرصه های فرهنگی است .

وی افزود: در طی سالهایی که از فعالیت این سازمان سپری شده است به اقتضای نیازمندیهای مطرح در سطح جامعه و به تناسب سیاستهای کلی نظام اسلامی فعالیتهایی در حوزه های مختلف فرهنگی و دینی صورت گرفته است.

رازیانی تصریح کرد: در شهرستان سقز بیش ۵۰ خانه قرآنی شهری و روستایی در رده های مختلف سنی و بیش از ۴۰ کانون فرهنگی و تبلیغی مشغول فعالیت هستند .
وی با اشاره به اینکه ۴۰ مبشر فرهنگی در مناطق شهری و روستایی به اقامه نماز و راهنمایی مردم مشغول فعالیت هستند ،گفت :جوانان تحصیلکرده سقزی در کانون ها در زمینه آسیب های اجتماعی، روانشناسی ،قرآنی و … مشغول فعالیت میباشند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی سقز در پایان خاطرنشان کرد: این اداره آمادگی خود را برای یاری و کمک به ادارات و ارگانها و مردم علاقه مند به کار فرهنگی و تبلیغ دینی اعلام می نماید.