فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: قطعا با گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب همه اقشار جامعه و خصوصا نسل جوان ما نیازمند دانستن تاریخ دفاع مقدس خود هستند و برگزاری این کنگره‌ها می‌تواند این مهم را تحقق بخشد.

کنگره 5400 شهید کردستان موجب انتقال بخشی از تاریخ دفاع مقدس به نسل جوان می‌شود

به گزارش بارانی خبر، سردار محمدحسین رجبی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: خدا به ما عنایت کرده که بخش کوچکی از ایثار و رشادت شهدای استان کردستان را در قالب کنگره عظیم ۵۴۰۰ شهید استان را بیان نماییم.

وی افزود: بعد از اتمام کنگره پیشمرگان مسلمان کرد در سال ۹۴، تا امروز مشغول برنامه‌ریزی برای برگزاری هر چه بهتر کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان هستیم.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان ادامه داد: البته تجربیات خوبی از کنگره پیشمرگان مسلمان کرد کسب کردیم و با همان ظرفیت اقدامات مربوط به اجلاسیه نهایی شهدای استان را کلید زدیم.

وی تصریح کرد: غیر از شهرستان‌های سنندج و مریوان، ما از سال ۹۴ تا امروز هرسال یک یادواره شهدا را در همه شهرستان‌ها داشتیم البته بعد از ماه مبارک رمضان و قبل از اجلاسیه نهایی کنگره، اجلاسیه این دو شهرستان هم برگزار می‌شود.

سردار رجبی گفت: غیر از شهرستان‌ها در تمام شهرها، روستاهای بزرگ، دهستان‌ها و در کل اقشار بسیج مجموعه برنامه‌هایی در راستای کنگره ۵۴۰۰ شهید استان انجام شده است.

وی یادآور شد: فکر می‌کنم در تمام اجلاسیه‌هایی که در راستای کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان کردستان برگزار شده است در حد بضاعت و توانمان کار کرده‌ایم.

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر کردستان تاکید کرد: امیدوارم اجلاسیه نهایی کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان که قرار است در ورزشگاه ۶ هزار نفری ۲۲ گولان سنندج برگزار شود، به بهترین شکل ممکن اجرایی شود.

وی افزود: ما مدعی نیستیم که هر آنچه که باید در راستای برگزاری این کنگره انجام داده‌ایم، اما مدعی هستیم هر آنچه که در توان بوده به صحنه آوردیم که این برنامه به نحو شایسته و در شان شهدای استان نمود داشته باشد.

سردار رجبی ادامه داد: قطعا با گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب همه اقشار جامعه و خصوصا نسل جوان ما نیازمند دانستن تاریخ دفاع مقدس خود هستند و برگزاری این کنگره‌ها می‌تواند این مهم را تحقق بخشد.

وی تصریح کرد: ده‌ها و صدها برنامه ناگفته و ناشنیده در تاریخ دفاع مقدس ما وجود دارد که با برگزاری کنگره‌ها فقط می‌توان بخش کوچکی از آن را به جامعه برساند.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: برگزاری کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان کردستان با پیام مقام معظم رهبری برای این کنگره همراه خواهد شد.

وی یادآور شد: در لابلای چهار سال اقدامات خوب فرهنگی، تربیتی، عمرانی و درمانی در راستای برگزاری این کنگره انجام شده است.

سردار رجبی گفت: مطمئنا در برگزاری این اجلاسیه همه آن کاری که باید انجام می‌شد صورت نگرفته اما تجربه خوبی برای برگزاری اجلاسیه‌های دیگر در سال‌های آینده می‌شود.