رئیس شبکه دامپزشکی بیجار از کشف، ضبط و معدوم سازی بیش از ۱۲۰۰ کیلوگرم انواع فرآورده های خام دامی غیر قابل مصرف و تاریخ گذشته در مراکز عرضه، رستوران ها و غذاخوری های این شهرستان در طول طرح تشدید نظارت های ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش بارانی خبر ، دکتر هادی اسکندری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح تشدید نظارت‌های بهداشتی ویژه ماه مبارک رمضان در راستای تأمین سلامت و امنیت غذایی شهروندان و ارتقای سطح کیفی و بهداشتی فرآورده‌های پروتئینی با منشأ دامی در طول ماه مبارک رمضان اجرا شد.

وی افزود: در این طرح بازرسان شبکه دامپزشکی در دو شیفت کاری در ساعات اداری و غیر اداری با حضور و نظارت‌های مستمر اقدام به بازدید از مراکز تحت پوشش کرده که در نتیجه این نظارت‌ها ۱۲۶۴ کیلوگرم انواع فرآورده‌های خام دامی غیر قابل مصرف و تاریخ منقضی جمع آوری و معدوم شد.

رئیس شبکه دامپزشکی یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون نظارت‌های مستمر توسط اکیپ‌های کنترل بهداشتی و بازرسان این شبکه از تمام مراکز عرضه خام دامی، فروشگاه‌ها و رستوران‌ها، غذاخوری‌ها و … مورد بازدید و نظارت بهداشتی قرار گرفته و بیش از ۳ تُن فرآورده‌های خام دامی غیر قابل مصرف و تاریخ مصرف گذشته ضبط شده است.

اسکندری به شهروندان توصیه کرد فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر تأمین و در هنگام خرید به مهر و برچسب دامپزشکی و همچنین تاریخ تولید و انقضا بر روی مواد پروتئینی توجه کافی داشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی، مراتب را با تلفن گویای ۱۵۱۲ و یا ۳۸۲۲۳۹۹۱، ۳۸۲۳۶۶۸۴ شبکه دامپزشکی بیجار اطلاع دهند.