رئیس اداره ورزش و جوانان کامیاران گفت: امتیاز و مالکیت باشگاه فوتبال آوالان این شهرستان به عنوان تنها نماینده استان کردستان در لیگ دسته دوم فوتبال کشور به بخش خصوصی واگذار شد.

سیوان رحیم پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امتیاز و مالکیت این باشگاه که در ابتدا در اختیار هیات فوتبال و اداره ورزش و جوانان بود سال گذشته به ۵ سهامدار بخش خصوصی واگذار شد و امسال نیز امتیاز و مالکیت این باشگاه به مختار (اخلاق) فروردینی واگذار شده است.

وی با اشاره به اینکه مالک جدید این باشگاه کامیارانی است، افزود: تیم آوالان سال گذشته در لیگ دسته دو فوتبال کشور ۲۴ بازی انجام داد که حاصل آن ۱۰ برد، ۱۰ باخت و ۴ مساوی و کسب ۳۴ امتیاز بود.

رحیم پور در خصوص وضعیت کنونی بازیکنان این تیم یادآور شد: در حال حاضر این باشگاه ۷ بازیکن بومی دارد که می تواند از آنها استفاده کند.

وی با بیان اینکه زمین چمن و خوابگاه به صورت رایگان از سوی اداره ورزش و جوانان در اختیار این باشگاه قرار می گیرد، اضافه کرد: تمرینات این تیم از ۱۵ تیر آغاز خواهد شد و بازی های لیگ دسته دوم سال جاری نیز از مهر ماه آغاز می شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان کامیاران گفت: صاحب امتیاز باشگاه به زودی نسبت به معرفی اعضای جدید هیات مدیره اقدام می کند و امید است این تیم بیشتر از گذشته مورد حمایت مردم و مسئولان قرار گیرد.

کامیاران با ۱۰۲ هزار نفر جمعیت در ۶۵ کیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.