رئیس اداره ورزش و جوانان بیجار با توجه به ظرفیت های موجود در این شهرستان گفت : بیجار (بام ایران) به علت موقعیت جغرافیایی و ارتفاع مناسب برای ورزشکاران، کمپ دوم ویژه برپایی اردوهای آمادگی تیم ملی بوکس در این شهر ایجاد می شود.

افشین فرخیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به میزبانی ۱۵ روزه بیجار از تیم نونهالان بوکس، بازدید و برسی زیر ساخت ها و امکانات شهرستان برای برگزاری اردوهای تیم ملی بوکس در همه رده های سنی، کهن دیار گروس در آینده نزدیک به کمپ دوم رسمی اردوهای تیم های ملی بوکس تبدیل می شود.

وی با اشاره به فضای سالن ورزشی و تجهیزات مناسب این رشته ورزش در بیجار افزود: مهمانسرای نسار و سالن ورزشی بزرگ با تجهیزات و امکانات مناسب رشته بوکس، ارتفاع ۱٬۹۴۰ متر بیجار از سطح دریا، بام ایران را به بهترین منطقه برای آمادگی ورزشکاران رشته های مختلف از جمله بوکس تبدیل کرده است.

فرخیان اضافه کرد: با توجه به به میزبانی بیجار از برگزاری مسابقات کشتی و اردوی های آمادگی دوچرخه سواری، آب و هوای سرد و خشک شهرستان، نشان داد بام ایران می تواند میزبان مطلوبی برای برپایی اردوهای ملی و آمادگی جسمانی و روحی ورزشکاران باشد.

رئیس اداره ورزش و جوانان بیجار یادآور شد: رشته ورزشی بوکس در کشور و شهرستان بیجار طرفداران زیادی دارد و از پیشرفت مطلوبی برخوردار شده و می توان به آینده موفق آن در مسابقات بین المللی امیدوار بود.

وی با بیان اینکه فدراسیون بوکس با توجه به امکانات و تجهیزات مناسب این رشته ورزشی و اماکن رفاهی موجود، بیجار را بهترین مکان برای استقرار دومین کمپ دائمی اردوی آمادگی تیم های ملی معرفی کرده است: گفت در چند سال اخیر با تلاش ها و توجه مسئولین و دولت به توسعه ورزش در کهن دیار گروس، آینده ورزشی بیجار روشن پیش بینی می شود.

فرخیان تاکید کرد: بیجار با داشتن سالن ورزشی بزرگ ویژه ورزشکاران بوکس، ۲ رینگ استاندارد، ۳۰ کیسه بوکس و سالن ویژه بدنسازی، از موقعیت مناسبی برای میزبانی ورزشکاران این رشته برخوردار است.

رئیس اداره ورزش و جوانان بیجار اظهار داشت: با تلاش هایی که در زمینه توسعه ورزش در این شهرستان انجام شده با ورود ورزشکاران و تیم های ورزشی، اقتصاد بیجار از رشد مثبتی به همین خاطر برخودار خواهد شد.

فرخیان اضافه کرد: با توجه به هماهنگی های به عمل آمده، بام ایران «بیجار» در آینده میزبان ارودهای آمادگی ورزشکاران رشته های جودو، تکواندو تیم هایی از لیگ برتر فوتبال خواهد بود.

به گزارش ایرنا، اولین کمپ دائمی آمادگی ورزشکاران بوکس در تهران دایر است و شهر بیجار ۷۷۰ متر از تهران و ۴۲۵ متر از سنندج بلندتر است و با داشتن آب و هوای سرد و خشک است، طبیعت بکر و موقعیت راه های ارتباطی با مراکز استان های زنجان، همدان، آذربایجان غربی و کرمانشاه، سالن های ورزشی با امکانات روز، میزبانی مطلوب مسابقات ورزشی کشوری، از درجه اهمیت بالایی برای ورزشکاران برای آمادگی قبل از حضور در مسابقات برخوردار است.

شهرستان بیجار با ۸۹ هزار نفر جمعیت در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و حدود ۱۲ هزار ورزشکار دارد که از این تعداد، هشت هزار نفر دارای بیمه ورزشکاری هستند و در ۱۵ مکان ورزشی رشته های مختلف فعالیت دارند.