صبح روز ۲۶ مردادماه برای جلسه اطلاع‌رسانی استان که تعداد محدودی از ادارات از جمله سازمان تبلیغات اسلامی، اداره اطلاعات، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیما و مدیریت و برنامه ریزی استان به ریاست معاون سیاسی و امنیتی عضو آن هستند شرکت کردم.
در بدو ورد با جناب آقای دکتر نصرالهی ‌زاده رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مواجه شدم در خصوص مساله‌ای که چند روز پیش به وجود آمده بود گله کردم که ایشان با متانت و منطق تمام پاسخ دادند و من قانع شدم.
جلسه با توضیحات دبیر آقای قلعه شاخانی آغاز شد که بعد از ایشان آقای دکتر نصر الهی‌زاده مطالبی را گفتند که بسیار حائز اهمیت بود.
نمی‌خواهم محتویات جلسه که تقریبا محرمانه بود را گزارش بدهم فقط نکاتی که ایشان گفتند را مورد توجه قرار میدهم.
یکی از گله‌مندی‌های ایشان و اعضاء جلسه عدم گزارش کار و شفاف‌سازی از سوی مدیران استان بود که این همه خدمات از سوی نظام به مردم ارائه می‌شود که حتی مدیران توان گفتن و گزارش آن را به مردم ندارند.
به نظر حقیر این کار ظلم به نظام و مردم است که مسوولان خدمات ماندگار نظام را برای مردم بازگو نمی‌کنند و ممکن است مردم به علت عدم آگاهی نسبت به نظام دلسرد شوند.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گوشه‌ای از خدمات را بازگو کردند که بسیار حائز اهمیت بود.
✔اختصاص بودجه‌های میلیاردی به دهها پروژه استانی.
✔اختصاص ۱۹ میلیارد و نیم فقط در سال ۹۷ برای تکمیل مجتمع فرهنگی سنندج در حالیکه از سال ۸۶ تاکنون ده میلیارد تقریبا اختصاص داده شده بود.
✔ اختصاص اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی برای تکمیل گردنه صلوات آباد.
✔ اختصاص بیش از ۸۰ میلیارد تومان به تکمیل جاده سنندج مریوان به طوری که برای ایجاد یک تونل فقط ۶۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده است.
✔تکمیل جاده بیجار همدان، جاده کامیاران مریوان.
✔ آبی کردن ۷ هزار هکتار از اراضی استان که ضریب درآمدی آن را به دهها برابر افزایش خواهد داد.
و برشمردن دهها خدمات کلان استانی….. وقتی انسان فعالیت اینگونه مدیران را می‌بیند امیدوار می‌شود.
 اما هستند کسانی که به عناد تمام خدمات ارزشمند انقلاب را با بی‌انصافی نادیده می‌گیرند و همواره بر طبل ناامیدی می‌کوبند و تمام تلاش خود را برای نا‌امید کردن مردم به کار می‌برند و هستند انسان‌هایی که به اسم نظام و انقلاب و صرفا برای تخریب رقیب دقیقا در لاین دشمن و معاندین و برخلاف رهنمودهای رهبری عظیم‌الشان انقلاب حرکت می‌کنند و هیچ نمی‌دانند که چه خدمتی به دشمنان می‌کنند.
 در هفته گذشته برخی براساس اطلاعات پوچ و بی‌سند استان کردستان را فاسدترین استان کشور ، و مدیران آن را ناکارآمد معرفی کردند و هیچ مدیری دم بر نیاورد گویا خودشان را جز مدیران استان نمی‌دانند.
 معلوم نیست که اینگونه آمارها را از کجا در می‌آوردند بدون اینکه به آثار مخرب آن در جامعه فکر کنند.
 این دفاع حقیر از مساله به معنی آن نیست که هیچ مدیری ناکار آمد نیست و یا هیچ فسادی وجود ندارد بلکه بی‌انصافی و سیاه‌نمایی در این باره مذموم است چرا که بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب همگان وظیفه دارند که به مردم امید ببخشند.
 لذا اطلاع‌رسانی و بیان خدمات برای مردم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و مدیران و اصحاب رسانه وظیفه دارند که به شایستگی مردم را در جریان فعالیت‌های خوب نظام قرار بدهند و از طرفی فعالان فضای مجازی و رسانه‌ها ضمن داشتن حق انتقاد سازنده از سیاه‌نمایی و دلسرد کردن مردم به شدت پرهیز کنند.
انتهای پیام/
* مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان