رییس اداره ورزش و جوانان سقز گفت: طرح «تابستانه با ورزش» با شعار «خانواده فعال، تابستانی جذاب» در پارک مولوی این شهرستان برگزار شد.

فرزاد خاکی در گفتگو با بارانی خبر ،اظهار داشت: امروز  چهارمین مرحله این طرح با استقبال پرشور و گرم خانواده‌ها در این شهرستان برگزار شد.
خاکی بیان کرد: این طرح با هدف غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در رشته‌های بدمینتون‌، تنیس روی میز، ورزش‌های همگانی، ورزش روستایی و عشایری و انجمن‌های ورزشی در هر هفته یک روز برگزار می‌شود.
وی  اضافه کرد: این طرح  به منظور افزایش نشاط اجتماعی و فرهنگ‌سازی توسعه ورزش‌های خانوادگی و همگانی در فضاهای باز اجرا می‌شود.
خاکی با اشاره به اهمیت رشد و توسعه ورزش در جامعه، افزود: توسعه ورزش بهترین راهکار برای کاهش آسیب‌ها و افزایش نشاط اجتماعی است و در همین راستا نهادینه کردن ورزش در میان آحاد جامعه و ترغیب جوانان به ورزش از اهمیت بسیاری برخوردار است.
وی اضافه کرد:طرح ملی تابستانه با ورزش یکی از برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان است که در جهت توسعه ورزش همگانی و افزایش نشاط اجتماعی در جامعه اجرا می‌شود.
فرزاد خاکی اظهار کرد:اجرای این طرح با شعار «خانواده فعال، تابستان جذاب» با دستور وزیر ورزش و جوانان از ابتدای تیرماه تا اواخر شهریورماه در دستور کار اداره‌های ورزش و جوانان  قرار گرفته است.
خاکی گفت: هدف از اجرای طرح تابستانه ورزش، ارتقای سلامت جسمی و روانی افراد، افزایش نشاط در جامعه، حضور حداکثری مردم در فعالیت‌های ورزشی، ترویج و اصلاح سبک زندگی بر مبنای فعالیت‌های بدنی، استفاده بهینه از اوقات فراغت و افزایش امید به زندگی است.
در پایان خاکی خاطرنشان کرد:در این برنامه هر کدام از هیاتهای حاضر  به اجرای برنامه ورزشی خود می پردازند و در پایان برنامه به نفرات اول تا سوم در بخش آقایان و بانوان  جوایز ورزشی ارزنده ای اهدا شد.