نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اجتماع بزرگ اربعین حسینی سبب «اخوت، برادری، وحدت و اتحاد» تمام مسلمانان جهان اسلام می‌شود.

به گزارش بارانی خبر، ماموستا فایق رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج با تسلیت ایام اربعین و قبولی زیارت زائران حسینی اظهار داشت: حقیقتاً حضور گسترده و باشکوه مردم در راهپیمایی اربعین حسینی به‌دلیل عشق، علاقه و محبت مسمانان سراسر جهان به امام حسین(ع) است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری  با بیان اینکه زیارت بزرگان، صالحان و انسان‌های بزرگ‌مرد قلب انسان‌ها را منور می‌کند، افزود: اربعین حسینی وحدت و اتحاد در بین مسلمانان جهان اسلام ایجاد کرده چراکه هرساله تمام عاشقان و دلدادگان حسینی این حرکت بزرگ مردمی را راه انداخته و قدرت و اقتدار خود را به دشمنان اسلام و نظام نشان می‌دهند.

وی با ذکر اینکه واقعه کربلا هیچ‌گاه در دل مسلمانان فراموش نمی‌شود، تصریح کرد: امام حسین(ع) برای مقابله با ظلم، استکبارستیزی، حریت و آزادی جامعه بشریت قیام کرد و این راه همچنان تداوم دارد.

ماموستا رستمی با بیان اینکه اربعین نماد آزادی است، گفت: حقیقتاً حضور در اجتماع بزرگ اربعین حسینی از دیدگاه اهل‌سنت جائز و انسان را به پروردگار نزدیک می‌کند.

وی اظهار کرد: اجتماع بزرگ اربعین حسینی سبب «اخوت، برادری، وحدت و اتحاد» تمام مسلمانان جهان اسلام می‌شود چراکه حضور میلیون‌ها نفر در این مراسم معنوی بیانگر همبستگی شیعه و سنی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: باید دشمنان از حضور گسترده مردم در راهپیمایی اربعین درس عبرت بگیرند و بدانند که وحدت و اتحاد مسلمانان گسستنی نیست.