رئیس فدراسیون ورزش‌های دانش‌آموزی گفت: برای توسعه ورزش‌ دانش‌آموزی منابع مالی خوبی اختصاص داده شده اما کافی نبوده و در حال حاضر با کمبودهایی در این زمینه روبه‌رو هستیم.

حسین بابویی رئیس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی ظهر امروز در در جشن ستارگان ورزش دانش‌آموزی استان که در اردوگاه سلیمان خاطر این شهر برگزار شد، با بیان اینکه ورزش دانش‌آموزی کردستان جزو ۱۰ استان برتر کشور است، اظهار داشت: کردستان باید در حوزه ورزش دانش‌آموزی الگویی برای بقیه استان‌های کشور باشد.

وی «برگزاری مسابقات ورزشی» در دوره‌های مختلف تحصیلی را یکی از ابزارهای مهم و لازمه داشتن محیطی شاد در مدارس و مکان‌های آموزشی دانست و افزود: باید این رویکرد همچنان تداوم داشته باشد.

رئیس فدراسیون ورزش‌های دانش‌آموزی با بیان اینکه با برگزاری مسابقات ورزشی و ورزش صبحگاهی می‌توان تا حدودی شور و نشاط را در مدارس به‌وجود آورد، تصریح کرد: برگزاری مسابقات ورزشی و حضور دانش‌آموزان و فرهنگیان در مسابقات بین‌المللی به جوانان انگیزه داده تا در نتیجه با علاقه بیشتری در فعالیت های ورزشی حضور یابند.

وی گفت: فدراسیون ورزش دانش‌آموزی با ایجاد بسترهای لازم تیم‌های مختلف ورزشی را برای شرکت‌ در رقابت‌های ملی و بین‌المللی آماده کرده و تاکنون نیز افتخارات زیادی در مسابقات ملی و بین‌المللی کسب کرده‌اند.

بابویی اذعان کرد: برای توسعه ورزش‌ دانش‌آموزی منابع مالی خوبی اختصاص داده شده اما کافی نبوده و در حال حاضر با کمبودهایی در این زمینه روبه‌رو هستیم.

رئیس فدراسیون ورزش‌های دانش‌آموزی خاطرنشان کرد: با تلاش فرهنگیان و معلمان کشور می‌توان بسیاری از نواقص را جبران کرد و پیشرفت‌های زیادی در حوزه ورزش دانش‌آموزی اتفاق بیافتد.

توسعه زیرساخت‌های ورزشی کردستان جهشی بوده است

رشید قربانی، مدیرکل آموزش و پرورش کردستان نیز در این مراسم با تبریک این روز به همه دانش‌آموزان، قهرمانان و مدال‌آوران مسابقات ورزشی اظهار داشت: تربیت بدنی و سلامت و تندرستی از جمله ساحت‌های شش گانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

وی با تاکید بر اینکه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، حوزه ورزش و سلامت از اهمیت به‌سزایی برخوردار است، افزود: اگر ورزش در آموزش و پرورش تقویت شود، ورزش‌های ملی و بین‌المللی نیز موفق می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان با اشاره به اینکه در سالیان اخیر به حوزه سلامت و ورزش توجه به‌سزایی شده است، تصریح کرد: اعتبارات ملی خوبی برای تحول در این حوزه جذب و از محل ارزش افزوده در استان نیز بخشی به ورزش‌ دانش‌آموزی اختصاص یافته است.

وی گفت: منابع مالی ورزش در آموزش و پرورش نسبت به سالیان گذشته روند جهشی خوبی پیدا کرده و همین امر سبب ایجاد تحرکاتی در حوزه تربیت بدنی شده و از این طریق تعمیر سالن‌ها و خرید تجهیزات ورزشی انجام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان خاطرنشان کرد: اگر در حوزه آموزش و پرورش به ورزش و تربیت بدنی دانش‌آموزان بیشتر توجه شود، نتیجه آن در آینده منجر به توسعه ورزش استان و کشور می‌شود.

وی هدف ورزش دانش‌آموزی را سلامت و تندرستی دانش‌آموزان عنوان کرد و افزود: در این زمینه با استفاده از امکانات محدود مدرسه و با راه‌اندازی ورزش‌های درون مدرسه‌ای بستر تحرک دانش‌آموزان و توانمندسازی مربیان تربیت بدنی فراهم شده است.

قربانی از زحمات دست اندرکاران حوزه تربیت بدنی استان کردستان تقدیر کرد و یادآور شد: ورزش میدانی پر حاشیه بوده و‌ کسب موفقیت در آن، نشان از مدیریت خوب است.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم از ۲۰۰ نفر از دانش‌آموزان قهرمان و مدال‌آوران مسابقات ورزشی قهرمانی دانش‌آموزان کشور، پیشکسوتتان ورزشی، اعضای تیم‌های برتر در رشته‌های مختلف و فعالان ورزش دانش‌آموزی در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ تجلیل شد.