سرپرست فرمانداری بانه گفت: ماموران شبکه بهداشت و درمان در بازارچه سیرانبند برای کنترل شرایط به لحاظ بهداشتی مستقر شدند و اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از هر گونه بیماری انجام می‌شود.

محمد امین زاده روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار بارانی خبر با بیان اینکه هیچگونه مشکلی به لحاظ صادرات کالا در بازارچه سیرانبند وجود ندارد، اظهار داشت: روز شنبه این بازارچه به این دلیل که اکیپ بهداشتی اقلیم کردستان در بازارچه مستقر نبود به درخواست طرف عراقی بسته شد و امروز اکیپ های بهداشتی در ۲ طرف بازارچه مستقر شدند.

وی اضافه کرد: بسته شدن بازارچه به خواست طرف عراقی انجام شد ولی امروز با فراهم شدن امکانات پزشکی و بهداشتی از ۲ طرف بازارچه، صادرات کالا از سرگرفته شد.

امین زاده با اشاره به اینکه روزانه بیش از ۲۰۰ کانتینر کالا از بازارچه سیرانبند به اقلیم کردستان عراق صادر می‌شود، افزود: تمام کالاهای که روز گذشته در بازارچه انبار شده بود امروز به اقلیم کردستان عراق صادر شد.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه احتمال دارد افرادی که وارد بازارچه می شود ناقل بیماری ویروسی باشند ماموران بهداشتی مستقر در بازارچه با جدیت اوضاع را کنترل می کنند.

فعالیت در بازارچه سیرانبند بانه از سال ۷۴ آغاز شده و کالاهای مانند مصالح ساختمانی، شیشه، انواع مصنوعات پلاستیکی، میوه و تره با اقلیم کردستان عراق صادر می شود.