مدیرعامل موسسه بهمن سبز از راه اندازی پردیس سینمایی شهرستان سقز با ۳ سالن نمایش خبر داد.

 سید مصطفی حسینی شامگاه یکشنبه( ۴ اسفند) در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اشاره به استاندارد بودن پردیس بهمن سنندج، اظهار کرد: پردیس بهمن سنندج جزو بهترین سالن های سینمای کشور است، بر همین اساس می‌خواهیم ۴ سالن دیگر به این مجموعه اضافه کنیم.

وی با بیان اینکه سالن سینمایی روباز در این پردیس راه اندازی می شود، عنوان کرد: در کنار این سالن روباز سالن های سینمای کودک، خانواده و کافه سینما راه اندازی می شود تا با این کار شاهد فیلم سوزی نباشیم.
مدیرعامل موسسه بهمن سبز در ادامه بیان کرد: استقبال مردم کردستان از سینما بسیار خوب ارزیابی می شود و این مهم نشان از مدیریت خوب در حوزه هنری استان است.
وی به راه اندازی پردیس سینمایی سقز پرداخت و تصریح کرد: شهرستان سقز بعد از سنندج بیشترین جمعیت را دارد و بر همین اساس نیاز است که یک مجموعه سینمایی استاندارد در این شهر راه اندازی شود.
حسینی با بیان اینکه پردیس سینمایی سقز با ظرفیت ۴۰۰ صندلی و ۳ سالن در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید،گفت: امروز برای اینکه خانواده ها با سینما آشتی کنند باید یک مجموعه خوب و درخور شان خانواده‌ها راه‌اندازی شود .
مدیرعامل موسسه بهمن سبز حوزه هنری کشور براورد هزینه مجموعه سقز را سه و نیم میلیارد اعلام کرد و افزود: کلنگ زنی پردیس سینمایی شهرستان سقز از فردا پنجم اسفندماه با همکاری حوزه هنری و استانداری کردستان آغاز و در سال آینده نیز به بهره برداری خواهد رسید.
وی در پایان یادآور شد: در کل کشور ۱۰۳ پرده نمایش داریم که امیدورایم تا پایان سال ۹۹ این مهم را تا ۱۰۰ پرده ارتقا بدهیم.
در ادامه این نشست غلام رضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش و مدیر پخش حوزه هنری کشور گفت: پردیس های سینمایی استان کردستان از باکیفیت ترین تکنولوژی های روز بهره مند هستند و این مهم بسیار قابل اهمیت است.
وی افزود: بهمن سبز همیشه حامی فیلم هایی است که محوریت خانواده را به خوبی نشان بدهد.
فرجی گفت: فیلم خوب، باکیفیت و تمیز در کنار یک سالن استاندارد می‌تواند خانواده ها را به سینما بکشد و اگر این اتفاق بیشتر بیافتند آسیب ها در جامعه کاهش پیدا می کند.
فرجی در پایان یادآورشد: به دلیل جلوگیری شیوع بیماری کرونا در جامعه پردیس های سینمایی در کل کشور تا آخر هفته جاری تعطیل می باشد و برای بازگشایی آن در هفته های آینده نیاز به تصمیمات مقامات است.