دغدغه و نگرانی جهیزیه ۴۲ خانواده نوعروس نیازمند دیواندره ای با همت سپاه پاسداران بر طرف شد

بارانی خبر، صبح امروز ۲۶ اسفند در راستای ترویج ازدواج آسان ۴۲ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند شهرستان دیواندره تهیه و در اختیار این افراد قرار گرفت. هر سری جهیزیه شامل ۱۰ قلم کالای ایرانی بوده که به مناسبت فرا رسیدن سال نو و در راستایی محرومیت زدایی از محل اعتبارات داخلی سپاه خریداری و توزیع شد.

هر جهیزیه شامل یخچال، لباسشویی، سرویس قاشق و چنگال، سرویس ظروف آشپزخانه، اتو، پتو، فرش ۶ متری و برخی اقلام مورد نیاز دیگر است که با هدف ترویج ازدواج آسان و یاری رساندن به قشر محروم برای تشکیل زندگی در قالب یک فرهنگ فراگیر خریداری و توزیع شد.

سرهنگ پاسدار «صمدمحمد علیزاده» فرمانده سپاه پاسداران دیواندره می گوید: ۴۲ سری جهیزیه با ارزش ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به قیمت تمام شده کالا از درب کارخانه است که سه میلیون آن سهم آورده زوج بود تا در راستای ترویج ازدواج آسان، افراد نیازمند زندگی مشترک خود را آغاز کنند. جهیزیه های اهدایی توسط سپاه با خودرو تا درب خانه زوج های جوان حمل و به ایشان تحویل داده شد.
مادر یکی از نوعروسان در حال تحویل جهیزیه می گوید: دختر من از وجود پدر محروم است و اگر این کمک های خیرخواهانه نبود هرگز توانایی یک قلم جهیزیه برای دخترم را نداشتم امروز خوشحالم که می توانم دخترم را با افتخار خانه بخت بفرستم.

در سال های اخیر نیز توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) ، سپاه پاسداران و موسسات خیریه برای بیش از ۱۰۰ نوعروس جهیزیه کامل و یا بخشی از جهیزیه تهیه شده است و برنامه اهدای جهیزیه به زوج‌های بی‌بضاعت آبرومند در این شهرستان به یک فرهنگ تبدیل شده است .

خبرنگار / هیوا محمدپور