مدیرعامل موسسه بهمن سبز حوزه هنری گفت: با افزایش ۱۰۰ پرده‌ نمایش به سینماهای وابسته به این موسسه، تعداد پرده‌های نمایش در کشور به ۲۰۳ پرده افزایش می‌یابد.

مصطفی حسینی خالدی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران در سنندج اظهار داشت: مراحل ساخت مجموعه سینمایی سقز هم از فردا آغاز می‌شود و طی ۶ ماه به بهره برداری خواهد رسید که شامل یک سالن ۴۳۲ نفره، و ۲ سالن ۴۶ نفره است.

وی افزود: در نظر داریم چهار سالن به پردیس سینمایی بهمن هم اضافه کنیم که البته یکی از آنها سینمای روباز خواهد بود.
حسینی خالدی تاکید کرد: این سالن اولین سینمای روباز غرب کشور خواهد بود که با ۱۰۰ نفر ظرفیت امکان اجرای موسیقی و تئاتر هم دارد.
وی یادآور شد: سالن‌های جدید مجهز و مدرن و به صورت دالبی دیجیتال و صندلی‌ها هم به صورت درجه یک خواهد بود.
رئیس هیات مدیره موسسه بهمن سبز هم با رد اینکه این موسسه با موسیقی فاصله دارد، گفت: این موسسه سعی می‌کند ذائقه سازی برای موسیقی هم داشته باشد.
شفاه تاکید کرد: تعریفی که از سینما ارائه می‌دهیم در این راستاست که محلی برای حضور خانواده‌ها بوده و خانواده‌ها در آن محل احساس امنیت کنند.
مدیرعامل موسسه فیلم‌سازی سوره مهر سما اضافه کرد: در حوزه توزیع و پخش فیلم‌ها در سینماهای مختلف هم این سیاست را در پیش می‌گیریم و حامی فیلم‌هایی هستیم که خانواده محور بوده و در خدمت سلامت خانواده باشد.
شفاه یادآور شد: وقتی فضای تولید به سمتی می‌رود که انتخاب‌ها محدود می‌شود برای ما هم چاره‌ای نمی‌ماند و در میان انتخاب‌های ما فیلم‌های غیرمطلوب با سیاست‌ها هم خواهد بود.

عضو شورای صنفی نمایش هم گفت: انمیشن صنعت مغفول سینمای کشور بود که اکنون در میان سه فیلم انیمیشن توزیع شده در سینماهای کشور فیلم ساخته موسسه سینمای سبز پرفروشترین شناخته شده است.
محمدرضا فرجی افزود: به منظور پیروی از دستورالعمل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حفظ سلامتی جامعه، سینماهای کشور تا پایان هفته جتری تعطیل خواهند بود و تصمیم جدید برای بازگشایی پس از این مدت نیز با کسب اطلاع از مراجع مربوطه گرفته و اطلاع رسانی خواهد شد.