مدیر امور شعب بانک مسکن کردستان گفت: این بانک در سال جاری برای تامین هزینه‌های خرید و ساخت مسکن حدود سه هزار میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت کرد.

 

به گزارش بارانی خبر-جلال الدین سلیمی بیان کرد: این میزان تسهیلات به پنج هزار و ۵۰۰ متقاضی پرداخت شده که ۹۰ درصد آن در بخش ساخت، تعمیر و خرید مسکن واگذار شده است.

وی افزود: این بانک در این استان فعالیت خود را از ۵۰ سال گذشته آغاز کرده است و اکنون ۲۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در قالب ۷۲ هزار فقره تسهیلات باقی مانده دارد.

مدیر امور شعب بانک مسکن کردستان گفت: این بانک دولتی تکالیف مختلفی را در راستای سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی و دولت برای تامین مسکن کشور دارد که در جدیدترین ماموریت خود تامین مالی طرح اقدام ملی را عهده دار شده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۲۲ هزار متقاضی از ۲۹ هزار متقاضی ثبت نام شده در این بانک پایش و برای هشت هزار و ۵۰۰ نفر افتتاح حساب انجام شده است که در شهرهای کامیاران، دیواندره، سقز و دهگلان به زودی شاهد اجرای این طرح خواهیم بود.

سلیمی یادآور شد: همچنین تامین بازسازی بافت فرسوده از دیگر تکالیف محوله دولت جمهوری اسلامی بر عهده بانک مسکن است که در این استان تا کنون متقاضیان یک هزار و ۸۰۰ واحد از این طرح بهره‌مند شده‌اند.

وی گفت: همچنین در بخش تامین مالی واحدهای آسیب دیده از حوادث غیر مترقبه نیز از سال ۱۳۹۸ تا کنون یک هزار و ۵۳۸ متقاضی توانسته اند تسهیلات دولتی بهره‎‌مند شدند.

سلیمی اظهار داشت: ۱۵ هزار و ۶۹۲ مشتری به میزان یک هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال شامل ۶.۴ درصد کل تسهیلات پرداختیبه بانک مسکن بدهی دارند که می‌توانند برای پرداخت معوقات از طرح مهراندیش ویژه بخشودگی جرائم مطالبات تسهیلات غیر جاری در ایام کرونایی بهره‌مند شوند.

بانک مسکن در استان کردستان دارای ۲۱ شعبه است که ۹ شعبه آن در شهرستان سنندج و ۱۲ شعبه دریگر در سایر شهرستانها به مردم کردستان خدمت رسانی می‌کنند.

انتهای پیام۹۹-۳۰۲۰