مدیر امور آب و فاضلاب سنندج گفت: برای آبرسانی به ۱۰ روستای این شهرستان ۴۵ میلیارد و ۷۴۲ میلیون ریال اعتبار تخصیص یافته است.

 

به گزارش بارانی خبر-مازیار سهراب‌نژاد  اظهار داشت: بهره‌مندی این روستاها از آب سالم و بهداشتی در قالب ایجاد ۲ مجتمع آبرسانی روستایی در حال اجرا بوده و در مجموع ۹ هزار و ۹۰۰ نفر به آب شرب پایدار دسترسی پیدا می‌کنند.

وی اضافه کرد: در قالب ایجاد ۲ مجتمع آبرسانی برازان – صلوات‌آباد و نگل – برقرو، روستاهای برازان، دولت آباد، صلوات آباد، بنیدر، دریله، رشنش، دانیکش، نگل، برقرو و زونج از آب سالم و بهداشتی بهره‌مند خواهند شد.

مدیر امور آب و فاضلاب سنندج با بیان اینکه عملیات ساخت مجتمع آبرسانی برازان – صلوات آباد ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: برای احداث آن بیش از ۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال مصوب شده که ۱۱ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال آن تخصیص یافته است.

سهراب‌نژاد با اشاره به اینکه  اعتبار مصوب شده برای احداث مجتمع آبرسانی نگل – برقرو نیز ۵۱ میلیارد و ۳۶۸ میلیون ریال بوده و ۳۴ میلیارد و ۴۷۲ میلیون ریال آن هزینه شده است، یادآور شد: با احداث و تکمیل مجتمع نگل – برقرو حدود چهار هزار و ۳۰۰ نفر از خدمات آن بهره‌مند می‌شوند و زمان پیش بینی شده برای تکمیل این پروژه سال ۱۴۰۱ است.

وی گفت: با احداث و بهره‌برداری از مجتمع نایسر – صلوات آباد هم که طبق پیش بینی‌ها پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید، بیش از پنج هزار و ۶۰۰ نفر از آب شرب سالم و بهداشتی به صورت پایدار برخوردار می‌شوند.

در حال حاضر ۳۸۳ هزار و ۱۳۷ مشترک در استان از خدمات شرکت آب و فاضلاب بهره‌مند هستند که  ۱۷۰ هزار مشترک آن مربوط به شهرستان سنندج است.