مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز گفت: نخستین مرحله واکسیناسیون بیماری کووید ۱۹ با اولویت واکسیناسیون کادر درمان در این شهرستان آغاز شد.

 

به گزارش بارانی خبر-انور بهرامی  بیان  کرد: فاز نخست این واکسن نیز امروز در بیمارستان امام خمینی(ره) سقز آغاز شد.

وی خاطرنشان کرد: واکسن‌ طبق مرحله بندی ابتدا برای گروه هدف که همان پرسنل شاغل در ICU شامل پزشکان متخصص داخلی و عفونی، پرستاران و کمک پرستاران و خدمات که در بخش کرونایی فعالیت می‌کنند، تزریق می‌شود.

بهرامی تصریح کرد: در صورت نهایی شدن تاییدات انتقال، تزریق واکسن در تمامی مراکز درمانی انجام می‌شود و در فازهای بعدی واکسن در بین گروه‌های آسیب‌پذیر و مراکز نگهداری سالمندان و غیره تزریق می‌شود.

وی اظهار داشت: این واکسن از نوعی آنتی ویروس است و طبق مشخصات باید طی سه هفته تکرار تا ایمنی‌زایی در بدن محقق شود از این رو نوبت دوم تزریق ۲۱ روز بعد از تزریق اولیه خواهد بود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز افزود: در نخستین مرحله، یعنی امروز ۱۵ دز واکسن برای ۱۵ نفر از گروه هدف که اعلام شد تزریق می‌شود و فردا هم ۱۰ نفر دیگر این واکسن را دریافت خواهند کرد.

وی با اشاره به واکسیناسیون کووید ۱۹ گفت: خطر انتقال بیماری کماکان ادامه دارد و باید پروتکل‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و شستشوی دست‌ها در طول روز به ویژه در بیرون از منزل ادامه داشته باشد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز ادامه داد: واکسیناسیون کووید ۱۹ از نوع اسپوتنیک روسی است که در کشور در حال تزریق است.

شیوع دوباره کرونا در سقز 

فرماندار شهرستان سقز هم در بازدید از آغاز طرح واکسیناسیون کووید ۱۹ در بیمارستان امام خمینی(ره) با تقدیر از زحمات پرسنل این بیمارستان در رسیدگی به وضعیت بیماران کرونایی، برای سلامتی پرسنل و شفای بیماران از خداوند طلب کمک کرد.

کامیل کریمیان با اشاره به شیوع دوباره کرونا در سقز و افزایش آمار بستری‌ها و مراجعه به مراکز درمانی و همچنین ادامه این وضعیت در شهرهای همجوار بر رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی در سطح جامعه تاکید کرد.

وی از اقشار مختلف مردم، نخبگان، فرهنگیان و فعالان فرهنگی به ویژه اصحاب رسانه خواست تا با اعلام هشدارها و درج توصیه‌ها، کماکان، شهرستان را برای گذر از بحران یاری دهند.

انتهای پیام۹۹-۳۰۲۰