معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان کردستان گفت: با تلاش شعبه ویژه صلح و سازش شوراهای حل اختلاف شهرستان بیجار یک مورد پرونده قتل غیر عمد پس از ۱۹ سال منجر به رضایت شد.

 

به گزارش بارانی خبر-بهادر اسدی  اظهار کرد: یک مورد پرونده قتل غیرعمد بر اثر تصادف پس از طی مراحل دادرسی منجر به صدور حکم نهایی و اخذ دیه شد.

وی افزود: نهایتا با ارجاع دادستان پرونده به شعبه ویژه صلح و سازش شوراهای حل اختلاف شهرستان بیجار برای صلح و سازش و کمک از خیرین در راستای اخذ دیه ارجاع داده شد که با تلاش مجدانه اعضای شعبه و برگزاری جلسات متعدد با خانواده‌های اولیای دم نهایتا پس از ۱۹سال پرونده منجر به رضایت شد.

اسدی افزود: این پرونده یازدهمین پرونده قتل بود که در سال‌جاری با تلاش مخلصانه و دلسوزانه اعضای شوراهای حل اختلاف با صلح و سازش ختم به خیر گردید.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان کردستان افزود: شورا‌های حل اختلاف یک فرصت کم‌نظیر برای ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش و حل و فصل اختلافات مردم است که باید از ظرفیت این نهاد مردمی نهایت استفاده و بهره‌وری را برد.

وی با بیان اینکه ورود ریش سفیدان و معتمدان به پرونده‌های صلح و سازش علاوه بر کاهش مراجعات مانع دعوا و اختلاف در سطح جامعه نیز می‌شوند، گفت: شوراهای حل اختلاف رسالت ارزشمندی را انجام می‌دهند و آن تقویت فرهنگ صلح و سازش و حفظ روحیه اخوت و برادری است که این اقدام در نزد خداوند متعال اجر فراوانی دارد.

انتهایپیام۹۹-۳۰۲۰