معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: با خروج سامانه بارشی از استان طی امروز تا فردا یکشنبه، دمای هوا بین هشت تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

به گزارش بارانی خبر-علی پناهی  اظهار داشت: براساس آخرین مدل‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی، سامانه بارشی که از عصر پنجشنبه وارد استان شده بود به تدریج در حال خروج است و به دنبال آن دما به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد.

وی اضافه کرد: از روز شنبه تا سه‌شنبه هفته جاری، وضعیت جوی استان آرام و نسبتا پایدار بوده و پدیده‌های جوی طی این مدت، افزایش ابر و وزش باد طی ساعات بعدازظهر خواهد بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان با بیان اینکه بیشترین میزان بارندگی طی فعالیت سامانه بارشی مربوط به سروآباد بود، یادآور شد: از روز یکشنبه دمای هوا در استان به تدریج روند افزایشی می‌یابد

تازه‌ترین بررسی‌ها نشان می‌دهد حجم بارش‌های استان از ابتدای سال آبی جاری تا اواخر بهمن بیش از ۲۱۹ میلی‌متر بوده که نسبت به آمار ۲۰۴ میلی‌متر سال قبل هشت درصد افزایش یافته است.

همچنین این آمار نسبت به میانگین دوره‌های مشابه بلند مدت ۲۷ ساله (از مهر سال ۱۳۷۲ تا شهریور ۱۳۹۹) که ۲۵۹ میلی‌متر بود ۱۵ درصد کاهش دارد. سال زراعی (آبی) از اول مهر هر سال شروع و به پایان شهریور سال بعد ختم می‌شود.

انتهای پیام۹۹-۳۰۲۰