معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در حال حاضر ۳۰ درصد از بیماران جدید که به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند از نوع ویروس جهش یافته است که در برخی از شهرستان‌ها وضعیت نگران کننده‌ای را نیز شاهد هستیم.

به گزارش بارانی خبر-ابراهیم قادری صبح امروز در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان کردستان اظهار کرد: در چند ماه گذشته شیوع ویروس کرونا در کردستان روند ثابتی داشت اما براساس رصدهای این نهاد چند هفته است که روند شیوع کرونای انگلیسی شتاب گرفته است.

وی افزود: در حال حاضر ۳۰ درصد از بیماران جدید که به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند از نوع ویروس جهش یافته است که در برخی از شهرستان‌ها وضعیت نگران کننده‌ای را نیز شاهد هستیم.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان ادامه داد: با توجه به شروع تعطیلات نوروزی و آغاز سفرها در عید بدون شک شاهد افزایش مبتلایان به این ویروس جهش یافته خواهیم بود.

قادری یادآور شد: امیدواریم با اقدامات کنترلی که در دست اقدام داریم بتوانیم تا حدودی از شیوع این ویروس در بین شهروندان کردستانی جلوگیری کنیم و به شدت به دنبال شناسایی بیماران هستیم.

وی بیان کرد: کسانی که علائم خاصی دارند فورا باید تست بدهند و تا زمانی که جواب تست آنها اعلام نشده خود را از بقیه جدا کنند تا دیگر افراد خانواده و اطرافیان خود را آلوده نکنند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: امیدواریم در طول تعطیلات شاهد ورود مسافران زیادی به استان نباشیم چرا که مسافرت بین استانی ریسک بالایی در ابتلا به کرونا دارد.

قادری اظهار کرد: در خصوص واکسیناسیون کسانی که در سیستم درمان مشغول به خدمت هستند، تا کنون ۲ هزار و ۳۷۸ نفر آنان واکسینه شده اند و بر اساس سهیمه استان نیز ۲۲۲ نفر از سالمندان استان واکسن به آنها تزریق شده است.

وی افزود: در فوریت‌های پزشکی ۱۷۱، جانبازان ۲۰۴ نفر و مراکز ۱۶ ساعته و بهداشت ۲۱۸ نفر واکسینه شده اند که براساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت این تزریق ها صورت گرفته است.

انتهای پیام۹۹-۳۰۲۰