رییس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخاب شعار سال ۱۴۰۰ توسط مقام معظم رهبری، گفت: ظرفیت های طبیعی، کشاورزی، معادن و مرز استراتژیک از ظرفیت های مطلوب کردستان برای پشتیبانی از تولید است.

 به گزارش بارانی خبر-محسن فتحی تاکید چندین ساله رهبر معظم انقلاب بر تولید، نشان دهنده دغدغه ایشان برای شکوفایی اقتصادی است.

وی با بیان اینکه شعارهای سال در واقع اولویت‌هایی هستند که باید در بدنه اجرایی مورد توجه قرار گیرند، گفت: بخش خصوصی سرمایه و جان خود را در مسیر تولید قرار داده و دولت وظیفه حمایت از آن را دارد.

دبیر کمیسیون بهداشت مجلس یازدهم غیرقابل پیش‌بینی‌بودن یا تغییرات مستمر قیمت مواد اوّلیه برای فرآیند تولید را از عمده موانع تولید عنوان کرد و بیان داشت: بی‌ثبات‌بودن قوانین و مقررات حوزه‌ی اقتصاد و دشواری در تأمین مالی از دیگر چالش های سرمایه گذاران برای تولید است.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران گفت: رفع موانع پیش روی سرمایه‌گذاران می‌تواند بهترین کمک برای فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری‌ در بخش خرد و کلان باشد.

فتحی با اشاره به اینکه تغییر ساختار حمایت از کسب‌وکارهای خرد در حوزه‌ی نظارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت میراث فرهنگی و … کاملاً‌ ضروری است، بیان داشت: بسیاری از مشکلات ناشی از خودتحریمی ها در کشور است؛ در موارد بسیاری با وجود اینکه توان تولید کالایی در کشور وجود دارد اما واردات همان کالا آزاد است.

رییس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی به ظرفیت های استان برای حرکت در مسیر تحقق شعار سال اشاره کرد و گفت: وجود مرز مشترک با اقلیم کردستان و فعالیت بین المللی در باشماق، سیرانبند و بازارچه های رسمی می تواند بستر مناسبی برای صادرات در کشور باشد.

وی افزود: دولت با سرمایه گذاری های کلان در کردستان می تواند با بهره گیری از نیروی انسانی متخصص و کارآمد در استان، علاوه بر کاهش نرخ بیکاری در تحقق شعار سال گام بردارد.

فتحی گفت: مجلس شورای اسلامی با رویکرد نظارتی در راستای شعار سال ۱۴۰۰ اقدام خواهد کرد.

انتهای پیام۹۹-۳۰۲۰