مدیرکل زندان‌های استان کردستان گفت: برای آزادی زندانیان آزاد شده در سال ۹۹ دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از سوی ستاد دیه و خیرین استان کمک شده است.

مراد فتحی  اظهار داشت: تعدادی از زندانیان که عمدتا دارای محکومیت مالی و جرائم غیرعمد بودند از زندان آزاد شده‌اند.

وی که در آستانه سال نو از زندان سقز بازدید کرد و سال نو را در کنار زندانیان زندان مرکزی سقز بود اظهار داشت: امیدواریم ستاد دیه و خیرین در سال ۱۴۰۰ نیز کماکان در راستای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد زندان‌های استان را کمک کنند.

فتحی با تقدیر از رئیس‌کل دادگستری، دادستان، قضات و موسسات، سپاه کردستان، مردم، خیرین و ستاد دیه که زمینه آزادی تعداد زیادی از زندانیان را در سال ۱۳۹۹ فراهم کردند، بر ادامه این روند در سال ۱۴۰۰ و در راستای رضای پروردگار تاکید کرد.

مدیرکل زندان‌های استان کردستان ادامه داد: برای آزادی زندانیان آزاد شده در سال ۹۹ دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از سوی ستاد دیه و خیرین استان کمک شده است.

وی افزود: در حال حاضر نزدیک به ۴۰ درصد از زندانیان زندان‌های استان در آستان سال نو در مرخصی به سر می‌برند.

فتحی با تقدیر از ریاست دادگستری استان، دادستان استان، دادستان‌ها، روسای دادگستری‌ها و قضات شهرستان‌ها که در طول سال با حاضر شدن در زندان‌ها از نزدیک با زندانیان گفت‌وگو و مشکلات آنان را بررسی کردند، از تمام این تلاش‌های صورت گرفته قدردانی کرد.

وی به امنیت پایدار در زندان‌های استان کردستان اشاره کرد و گفت: تمام  موفقیت‌ها با تلاش تمام دوستان صورت گرفته است که جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه زندان مرکزی سقز یکی از زندان‌های مورد توجه در سطح استان است، گفت: در حال حاضر و با تمهیدات انجام شده از سوی ریاست دادگستری استان، ۵۰ درصد از محکومین در مرخصی به سر می‌برند.

مدیرکل زندان‌های استان کردستان در پایان سفر به زندان مرکزی سقز و آغاز سال نو با زندانیان این زندان، گفت: با کمک خیرین ۴۵ زندانی جرائم غیرعمد در این شهرستان با مبلغ یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون از زندان آزاد شدند.

وی همچنین گفت: در طول سال ۹۹ تعداد یک‌هزار و ۸۰۰ بسته معیشتی هم در بین خانواده زندانیان استان توزیع شده است.

انتهای پیام۰۰-۳۰۲۰