کشف یک تن و ۸۰۰ کیلوگرم برنج قاچاق در بانه، دستگیری ۲ سارق و کشف ۶ فقره سرقت در دهگلان، کشف یک تن آرد قاچاق در سقز و توقیف محموله البسه خارجی قاچاق در بیجار، خبرهای کوتاه امروز حوزه انتظامی استان است.

به گزارش بارانی خبر- فرمانده انتظامی شهرستان بانه روز شنبه از کشف یک تن و ۸۰۰ کیلوگرم برنج خارجی قاچاق به ارزش ۴۵۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ رسول کرمی چگینی اظهار داشت: ماموران ایست و بازرسی شهید “غلام‌الهی” بانه در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، حین کنترل محورهای مواصلاتی به یک دستگاه نیسان حامل بار، مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی موفق شدند در بازرسی از این کامیون، یک تن و ۸۰۰  کیلوگرم برنج خارجی قاچاق و فاقد مدارک گمرکی را کشف کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان بانه با اشاره به اینکه ارزش اموال مکشوفه برابر نظر کارشناسان۴۵۰ میلیون ریال برآورد شده است، افزود: در این راستا یک نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

دستگیری ۲ سارق با کشف۶ فقره سرقت در دهگلان

فرمانده انتظامی دهگلان از دستگیری ۲ سارق و کشف ۶ فقره انواع سرقت در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ یوسف درویشی افزود: در پی چندین فقره وقوع سرقت در شهرستان این امر بصورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

وی گفت: با اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، گشت‌های هدفمند، با اشراف اطلاعاتی و کارهای فنی تخصصی، ماموران انتظامی موفق به شناسایی و دستگیری ۲ سارق شدند.

فرمانده انتظامی دهگلان اضافه کرد: سارقان با مواجه با شواهد وادله جرم به ۶ فقره انواع سرقت اماکن خصوصی و قطعات داخل خودرو اعتراف ومقادیری اموال سرقتی از آنها کشف شد.

سرهنگ درویشی با بیان اینکه متهمان به همراه پرونده تحویل مراجع قضایی شدند، اظهار داشت: پلیس به صورت شبانه روزی و با استفاده از تمام توان و تجهیزات با سارقان ومجرمان ومتخلفان برخورد قاطع وسختی خواهد داشت.

وی از شهروندان خواست هر گونه موارد مشکوکی را با پلیس ۱۱۰ در میان بگذارند.

کشف یک تن آرد قاچاق در سقز

فرمانده انتظامی سقز هم گفت: یک دستگاه خودروی وانت نیسان حامل یک تن آرد قاچاق به ارزش ۲۵۰ میلیون ریال توسط پلیس این شهرستان کشف شد.

سرهنگ  صید علی صفری اضافه کرد: ماموران ایست و بازرسی “شهید ارجمندی” شهرستان سقز حین کنترل و پایش خودروهای عبوری، یک دستگاه خودروی وانت نیسان حامل کالای قاچاق را مشاهده و متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی ماموران پلیس از خودروی حامل کالای قاچاق ، تعداد ۲۵ کیسه آرد ۴۰ کیلویی به میزان یک تن کشف شد.

سرهنگ صفری با اشاره به دستگیری یک نفر متهم و تشکیل پرونده قضایی در این رابطه اظهار داشت: ارزش ریالی این محموله قاچاق، بیش از ۲۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی سقز یادآور شد: با دستور مقام قضایی، آرد قاچاق کشف شده به اداره صنعت و معدن شهرستان تحویل داده شد.

توقیف محموله البسه خارجی قاچاق در بیجار

فرمانده انتظامی شهرستان بیجار هم از توقیف سواری پژو حامل ۵۳۰ ثوب البسه خارجی قاچاق به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ علیرضا صفری اظهار داشت: در ادامه اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مقابله با فعالیت‌های مجرمانه قاچاقیان و ناامن کنندگان اقتصاد کشور، مأموران یگان امداد شهرستان بیجار هنگام گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی یک دستگاه سواری پژو ۴۰۵ حامل البسه خارجی قاچاق را توقیف کردند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از خودروی توقیفی تعداد ۵۳۰ ثوب انواع البسه خارجی که به صورت قاچاق و بدون مجوز قانونی حمل می شد را کشف کردند که ارزش ریالی کالای مکشوفه برابر اعلام کارشناسان ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی بیجار اضافه کرد: در این رابطه یک دستگاه پژو توقیف و یک نفر متهم دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد

انتهای پیام۹۹-۳۰۲۰