رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دیواندره گفت: سال گذشته با همکاری مردم و عاملان زکات در این شهرستان در مجموع ۳۹میلیارد و ۷۸۷ میلیون ریال زکات جمع آوری شد.

به گزارش بارانی خبر-محمد ایازی  اظهار داشت : سال گذشته شورای زکات شهرستان با جمع آوری ۳۹میلیارد ۷۸۷ میلیون ریال در سطح شهرستان همه تعهدات انجام شده درزمینه جمع آوری زکات محقق شده است.
وی اضافه کرد : چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال نیز به امور نیازمندان، ۲۱۵میلیون ریال صرف کمک هزینه ازدواج به مددجویان، ۲۰میلیون ریال کمک به بیماران صعب العلاج ،کمک به احداث مسکن مددجویان ۹۰۰میلیون ریال ، ۳۶۰میلیون ریال صرف درمان و یک میلیارد ۳۰۰ میلیون ریال صرف پروژه های عام المنفعه شده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) دیواندره اضافه کرد: باقی مانده این مقدار زکات در زمینه های مختلف توانمند سازی مدد جویان این نهاد هزینه شده است.

ایازی با اشاره به اینکه ،زکات از هر محلی که جمع آوری می شود باید در همان جا نیز هزینه شود، افزود : امسال با بکار گیری ۱۰ نفر روحانی در سطح شهر و روستا و تهیه خودرو برای امر تبلیغ در منطقه انجام شده است.

وی با اشاره به احیای فریضه زکات در جامعه گفت: برای تحقق این مهم ائمه جمعه و جماعات می توانند نقش مهمی در فرهنگ سازی و نهادینه کردن آن در بین اقشار مردم داشته باشند.

ایازی اضافه کرد : امسال نیز جلسه های شورای زکات به صورت سه ماه یک بار برگزار و عملکرد این شورا از طریق رسانه ها برای مردم شفاف سازی و به اطلاع خواهد رسید.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره)شهرستان دیواندره اظهار داشت : جمع آوری گندم از کشاورزان، توزیع اقلام فرهنگی و تبلیغی، اعزام مبلغ و روحانی به روستاهای منطقه، گفت و گوی چهره به چهره با کشاورزان، برگزاری نشست های شورای زکات، ارسال پیامک های تبلیغی، برگزاری آیین های خاص بیان جایگاه دینی زکات و فعالیت های ترویجی توسط مبلغان آموزش دیده از جمله فعالیت های شورای زکات دیواندره است.

انتهای پیام۹۹-۳۰۲۰