هیات های نظارت بر انتخابات استان و شهرستان هنوز بر سلامت انتخابات شورای شهر دیواندره مهر تائید نزده اند و تصمیم نهایی را به هیات مرکزی واگذار کرده اند.

به گزارش بارانی خبر، شهرستان دیواندره در انتخابات ۲۸ خرداد با ثبت ۶۱ درصد مشارکت رکورد استان را زد و رئیس جمهور منتخب نیز بالاترین رای استان را از این شهرستان دریافت کرد. اما وجود تخلفات گسترده در نحوه جمع آوری رای توسط تعدادی از کاندیداهای شورای شهر دیواندره این مهم را کم رنگ کرد.

با وجود گذشت ۱۸ روز از برگزاری انتخابات در شهر دیواندره و کمتر از یک ماه تا شروع بکار شورای دور ششم هنوز هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر مهر تائید را بر سلامت انتخابات این شهر نگذاشته است.

هیات نظارت شهرستان دیواندره بعد از جمع آوری مستندات لازم صحت انتخابات را تائید نکرد تا این موضوع در استان پیگیری شود که حضور چند نفر از هیات مرکزی نظارت بر انتخابات در دیواندره برای بررسی موضوع نشان داد استان نیز تمایلی به تائید انتخابات دیواندره ندارد و آن را به هیات مرکزی واگذار کرده است.

خرید شناسنامه با نرخ های بالا و هزینه های گزاف انتخاباتی که چندین برابر کل حقوق یک دوره شورا بود روند سالم انتخابات در این شهر را تغییر داد و در حال حاضر تائید و یا رد انتخابات در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

نگرانی مردم از وضعیت پیش آمده و اینکه بیش از نصفی از کاندیداها هر کدام به شیوه ای در این دوره از انتخابات تخلف داشتند باعث شده شبه ای بزرگ نسبت به شورای شهر پیش بیاید و جایگاه این نهاد مردمی رو به تنزل باشد.

در بیانه ای که توسط جمع کثیری از مردم شهر دیواندره به امضا رسید از هیات نظارت استان درخواست شد تصمیمی در ارتباط با انتخابات اتخاذ شود که نتیجه آن منجر به از بین بردن رویه خرید رای برای دوره های آینده شود.